Bugün Detroit: Become Human için bir demo sunuldu PlayStation Store üzerinden. Oyuncular ise hemen bu demoyu oynamaya başladı. Biz mi? Daha haberleri yetiştirmekten konsolu bile açamadık. Konsollarını açabilen oyunculardan bazıları ise sadece oyunu oynamadı, geçen senenin demo görüntüleri ile bu senenin demosunu karşılaştırdı. Hatırlayacak olursanız 2017 senesinin son çeyreğine doğru Paris Games Week 2017 gerçekleşmişti ve bu etkinlikte oyunun bir demosu oynanmıştı. İşte bir oyuncu, bu demo ile daha yeni indirmeye sunulan demoyu karşılaştırdı.

Detroit: Become Human

Bahsettiğimiz iki demonun karşılaştırılması haricinde, yeni çıkan demonun PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro sürümleri de karşılaştırıldı. Dilerseniz öncelikle haberimizin en altındaki galeriden, oyunun 2018 ile 2017 sürümlerinin birebir karşılaştırmalarına bir göz atalım. Bu karşılaştırmalarda ışıklandırma hariç başka hiçbir değişiklik görünmüyor. Işıklandırmalar ise oyunun demo sürümünde daha aydınlık, daha yumuşak görünüyor. Oyunun 2017 demosunda daha sert, daha karanlık bir havaya sahipti ışıklandırmalar.

Detroit: Become Human grafikleri neredeyse hiç düşürülmemiş

Galeri ardından da dilerseniz videolardan bahsedelim. Videoların ilkinde, ki bu videoyu hemen yukarıdan görebilirsiniz, bugün çıkmış olan demonun PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro sürümleri karşılaştırılıyor. Oyunun bu iki sürümündeki en büyük detay, karakter haricindeki ögelerin konsolun normal sürümünde bulanık olması, PlayStation 4 Pro üzerinde daha net olması olarak görünüyor.

Hemen yukarıdaki ikinci videoda ise oyunun 2017 demosu ile bugün yayımlanan demosu karşılaştırılıyor. Bu videodaki karşılaştırma ile hemen aşağıdaki karşılaştırma görselleri aslında aynı. Fakat bizler görselleri optimize edebilmek adına görsellerin kalitesini bir tık düşürdük. Bu yüzden video sizlere karşılaştırma konusunda %100 sonucu verecektir.