Demosu 24 Nisan 2018 tarihinde PlayStation Store üzerinden sunulacak olan Detroit: Become Human, oldukça ilginç bilgiler ile karşımıza çıktı. Bu bilgiler, MEGA platformu üzerindeki bir dosya aracılığı ile sızdırıldı. Bu dosyada, oyunun geliştirici ekibi, geliştirdikleri bu video oyunu hakkında konuşuyorlardı ve bu konuşmalarda oyun hakkında gerçekten ilgi çekici bilgiler de veriliyor. Mesela bu MEGA sızdırması ile öğrenmiş olduk ki, Detroit: Become Human içerisinde 37 binden fazla animasyon var. Ayrıca ortada 300 kişilik bir oyuncu ekibi ile, 1 sene boyunca çekilmiş sahneler de bulunuyor.

Detroit: Become Human

“Detroit: Become Human gerçekten çok büyük bir prodüksiyon.”

Bahsettiğimiz sızdırmalarda oyunun yönetmeni, “Bu oyunun çekimleri neredeyse 2 sene boyunca, 300 farklı oyuncu ile gerçekleştirildi. Bu gerçekten çok büyük bir prodüksiyon. Çekim sırasında yaşanan her şey; hem benim, hem de takımım için unutulmaz anlar oluşturdu. Her oyun ile optiklerin ve çekimlerin yeni tekniklerini öğrendik. Bizim bu oyundaki amacımız, sanal kameralar ile adeta bir gerçek kamera hissi yaratmak idi.” şeklinde konuşuyordu.

Tüm bu konuşmalar ardından, oyun içerisinde 37 binden fazla animasyonun da olduğu söylendi. 25 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için gerçekleştirecek olan Detroit: Become Human, gerçekten oldukça detaylı bir video oyunu olacak gibi görünüyor. Eğer bu oyunu sizler de hemen deneyimlemek istiyorsanız, yarın PlayStation Store üzerinden oyuna ait olan ücretsiz bir demoyu indirebilirsiniz. Bu demoda oyunun Hostage isimli bölümünü oynayabileceğiz. Bu bölümü eminiz hatırlarsınız, hani şu kız çocuğunun çatıda rehin alındığı bölüm.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster