Oyuncular şu an God of War ile meşgul iken, 1 ay sonra çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan Detroit: Become Human isimli video oyununu yavaştan unutuyor olabilir. Fakat oyun, sizin kendisini unutmasını istemiyor belli ki. Çünkü bugün Sony ve Quantic Dream ekibinden gelen açıklamalara göre oyunun geliştirilme süreci tamamen sonlandı. Ayrıca, büyük bir sürpriz ile yarın oyunun demosu da PlayStation Store üzerinde oyunculara sunulacak.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human için daha fazla beklemeyeceğiz

Guillaume de Fondaumiere tarafından yapılan açıklamaya göre, dediğimiz gibi oyunun geliştirilme süreci bugün sonlandı. Açıklamalara göre oyunun bu süreci tam 4 sene sürdü. Geliştirici ekip 4 senedir bu oyunu geliştiriyor, bizler de 4 senedir bu oyunu bekliyoruz. Hatta 1 ay daha beklememiz gerekiyor bu oyun için. Peki, şimdi bizler bu 1 ayı nasıl geçireceğiz? Aslında God of War güzel bir zaman geçirme alternatifi ama bize daha farklı bir şey lazım. Sony ve Quantic Dream belli ki bu sabırsızlığı tahmin etmiş olacak ki, Detroit: Become Human için bir demo duyurdu. Evet, 2018 senesindeyiz ve bir demo çıkıyor.

Yapılan açıklamalara göre bu oyunun demosu, 24 Nisan 2018 tarihinde PlayStation Store üzerinden tüm PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcılarına sunulacak. Ücretsiz olacak olan bu demo, oyunun tek bir bölümünü içerecek. Bu demoyu da az çok biliyoruz. Çünkü bu demo, Hostage isimli bölümü içerecek. Oyun için daha önce yayımlanan oynanış videolarında bu demoyu bol bol görmüştük. Hani Connor’un bir küçük kız çocuğunu çatıdan kurtardığı bölüm, işte ondan bahsediyoruz.

Bu demo özel bir şeyi de içerecek. Açıklamalara göre oyunda Alexa Skill isimli bir şey olacak. Oyun içerisinde CyberLife olarak geçecek olan Alexa Skill, sizlere oyun hakkında ekstra bilgi sunacak. Tabii bunun mümkün olması için Alexa içeren bir ürüne sahip olmanız gerekiyor. Bu da ülkemizde pek mümkün değil. Eğer dilerseniz hemen aşağıdaki videodan bu CyberLife özelliğinin videosuna göz atabilirsiniz. Eğer bu video yeterli değilse, hemen yukarıdan oyunun demosuna ait olan bir videoya da göz atabilirsiniz.