19 Mart 2018 ile 23 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşmiş olan Game Developers Conference 2018 etkinliğine Detroit: Become Human oyununun geliştiricileri de katılmıştı. Geliştiriciler, bu etkinlik sırasında oyunun PlayStation 4 Pro üzerinde, Checkerboard teknolojisi ile 4K çözünürlük vereceğini belirtmişti. Yani PlayStation 4 Pro kullanıcıları, bu oyunu oynarken doğal 4K çözünürlük elde edemeyecekti. Geçtiğimiz gün ise IGN ekibi yeni bir yazı yayımladı ve kafaları karıştırdı. Çünkü ekibin dediğine göre bu oyun PlayStation 4 Pro üzerinde doğal 4K çözünürlük verecek.Detroit: Become Human

IGN Nordic tarafından yayımlanan yazıda, oyun hakkında, “Bu ay sizlere sunacağımız IGN First içeriğimiz PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için geliştirilen Detroit: Become Human ile ilgili. Yayımladığımız yeni videoda, oyunun PlayStation 4 donanımına nasıl yaklaştığını görüyoruz. Buna PlayStation 4 Pro üzerinde doğal 4K çözünürlük de dahil.” deniyor.

Detroit: Become Human hangi çözünürlükte karşımıza çıkacak?

Oyunun halihazırda, tüm platformlarda 30 FPS olacağı biliniyor. Fakat yayımlanan bu yazı kafaları karıştırdı. Çünkü oyunun geliştiricileri daha önce Checkerboard ile 4K demişti. Bahsi geçen ekip ise doğal 4K diyor. Game Developers Conference 2018 ile bugün arasında geçen birkaç hafta, oyunun teknolojisi üzerindeki bazı değişikliklere ev sahipliği yapmış olabilir ve bu bilgi, doğru olabilir. Fakat aynı zamanda ekip, yazıyı yayımlarken basit bir hata da yapmış olabilir. Şu an bu konuda herhangi bir resmi açıklama olmadığı için, ne yazık ki net bir şey söyleyemiyoruz sizlere.