25 Mayıs 2018 tarihi için bizleri heveslendiren bir oyun, sizlerle paylaşıyor olduğumuz bu haberimizin konuğu. Detroit: Become Human’dan bahsediyoruz. Kendisini, günümüzün en çok beklenen oyunlarından biri olarak gösterebiliriz. Her ne kadar çok bekleniyor olsa da, illa ki henüz oyun hakkında bir bilgisi olmayan veya oyunun adını ilk defa duymuş olan oyuncular da olacaktır. Sonuçta, herkes her şeyi bilecek diye bir şey yok, öyle değil mi? Bu sebeple de, asıl haberimize geçmeden önce, kısaca Detroit Become Human’dan bahsetmekte fayda var. Oyun, bizlere 3 adet insan şeklinde bulunan robotun hikayesini anlatıyor. Oyunun çıkışı ise, sadece PlayStation 4 platformunda gerçekleştirecek.

Detroit Become Human

Detroit Become Human karakterlerini daha iyi tanıyoruz

Aslında, daha önceden Detroit: Become Human içerisinde kullanacağımız 3 karakteri anlatan videolar yayımlanmıştı. Fakat, bu seferki video biraz daha farklı bir açıdan ele alıyor bu karakterleri. IGN aracılığıyla paylaşılan Detroit Become Human videosu, bizlere oyunun bu 3 karakteri nasıl ele aldığını gösteriyor. En başta, Kara’dan bahsediliyor video içerisinde. Kara, bizlere oyundaki karanlık ve aç dünyada yaşam mücadelesi veren bir firarinin hikayesini anlatacak. Onun yaşadığı zorlukları göreceğiz ve hayat hikayesine şahitlik edeceğiz. Bir robotun, ne gibi özel duygulara ve bağlılığa sahip olabileceğini, gözlerimizin önüne serecek kendisi.

Detroit: Become Human’daki karakterlerden ilki olan Kara’dan bahsedildikten sonra, Connor’dan bahsediliyor. Her şeyden önce, bu karakterin geliştirici ekip için ne kadar zor bir karakter olmuş olduğu dile getiriliyor. Anlatılanlara göre, bizleri Detroit Become Human ile karşılayacak olan Connor, bir prototip. Kendisi, müfettişlere yardım etmesi amacıyla üretilmiş birisi. Durum böyle olunca da, birtakım özel özellikleri bulunuyor elbette. Bu özellikler sayesinde, etrafta bulunan ipuçlarını inceleyebiliyor ve gerçekleşen olayları aklında canlandırabiliyor.

En son olarak ise, Markus’tan söz ediliyor. Videoda anlatılanlara göre, Markus bu devrimin önderliği rolünü üstleniyor. Detroit: Become Human’ın önemli karakterlerinden biri olan Markus’un görevi, aslında yaşlı bir adama yardım etmek. Yardım etmekte olduğu yaşlı adam ise, Detroit Become Human hikayesine göre bir ressam ve yürüme kabiliyetini yitirmiş birisi. Karakterler hakkında verilen bilgilerin yanı sıra, aynı zamanda bizlere stüdyoya ve oyun içine ait görüntüler de aktarılıyor. Bunların hepsini ise, hemen aşağıda bulunan video içeriğinde görebilirsiniz. Eğer daha fazla bilgi istiyorsanız, 25 Mayıs 2018 tarihi için sabırsızlanmanızı tavsiye ederiz.