Destiny 2 oyununda meğerse hiç kahraman olmamışım

Solstice of Heroes, bu sefer benim için bir hayal kırıklığı oldu.

Sanıyorum ki hayatım boyunca içerisinde en çok zaman geçirdiğim oyun markası Destiny. Daha bu markanın ilk oyunundan itibaren öldürmediğimiz yüce varlık kalmadı. Ben genelde Raid ve Dungeon gibi içeriklerde çok vakit geçirmeyi tercih etmiyorum birçok farklı sebepten ötürü ama hikaye dahilinde bu oyunun ana senaryosunu oynasanız bile zaten bir şekilde kahraman, efsane oluyorsunuz. Tabii ki ben böyle bir oyunun ana senaryosunu deneyimlemekten çok daha fazlasını yaptım sezonlar boyunca ama birkaç hafta önce başlamış olan Solstice of Heroes etkinliği sağ olsun, bütün havamı aldı.

Destiny 2

Hangi kahramanın yaptığı kahramanlıklar kutlanıyordu?

Destiny evrenin içerisinde Solstice of Heroes, kahramanların kahramanlığını kutlamak için düzenlenen bir şölen. Yalnız, kahramanların bugüne kadar yaptıkları şeyler yetmiyor, en yüksek seviyeli ganimetleri elde edebilmek için daha fazla kahramanlık yapmaları gerekiyor. Geride bıraktığımız seneler içerisinde bu konu hakkında hiçbir problemim olmamıştı. Yani, zaten bugüne kadar hiçbir Raid tamamlamadım. Dungeon da nadiren oynadım. Bu yüzden, Solstice of Heroes kutlamaları dahilinde beyaz beyaz parlayan bir zırh seti için kendi rahatımı pek bozmak istemedim. Ayrıca, elemente bağlı renkli parlamaları da zaten satın alabiliyordum.

Her şeye rağmen Destiny 2 oyununda düzenlenen Solstice of Heroes etkinliklerinin tamamı boyunca kendimi gerçekten bir kahraman gibi hissetmeyi başardım. Şu anda son haftasını yaşadığımız en yeni Solstice of Heroes etkinliği dahilinde ise içime hiçbir kahramanlık doğmadı. Bunun sebebi ise Bungie için kahramanlık teriminin zamanla değişmiş olması. Eskiden, tek bir karakteriniz varken ve oyunu tek başınıza oynuyorken, Solstice of Heroes etkinliklerinden değerli olan bir ödülü, öyle veya böyle alabiliyordunuz. Bu senenin etkinliğinde ise aldığım en yüksek ödül, Legendary seviyesindeki bir pompalı tüfek oldu.

Her şeyden önce European Aerial Zone, geri dönüşünü gerçekleştirdi. Açıkçası, geçen sene de aynı haritada bolca bölüm sonu canavarı öldürüp, ganimet kutusu açmıştık. Bu sene de aynı formül, bire bir aynı şekilde uygulandı. Yalnız, ben şimdiye kadar 500’den fazla o hediye paketlerinden açtım ve işime yarayan tek bir ganimet bile elde edemedim. Yani, benim iki hafta, belki de üç hafta boyunca European Aerial Zone içerisinde çatışmam, bölüm sonu canavarlarını öldürmem tam olarak boşa geçti. Nasıl oldu, bilmiyorum ama bu oyun şaka gibi bir şekilde benim haftalarımı yedi. Ne için? Tam olarak hiçbir şey için.

Solstice of Heroes, European Aerial Zone haricinde yepyeni bir zırh seti de sundu. Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de birbirinden farklı görevleri yaparak, o zırh setine seviye atlattık ve son seviyeyi de geçtiğini zaman zırh, güzel bir şekilde, beyaz rengi ile parlamaya başladı. Ben tabii ki Raid ve Dungeon gibi içeriklerde takılmadığım için son seviye görevlerini aldığım zaman seti sildim ve orijinal setime geri döndüm. Zaten, etkinlik setindeki değerler de istediğim kadar yüksek değildi. Kendisini tutmak için hiçbir sebebim yoktu. Estetik anlamda da bu dediğim geçerli; reklam görsellerinde filan set çok iyi görünüyor ama oyun içinde pek de hoş durmuyor.

Destiny 2

Destiny 2 bu sefer Eververse ile ön plana çıkamadı

European Aerial Zone, pek bir şey sunmadı. Yeni pompalı tüfek, güzel görünse de herhangi bir silah gibi kullanılıyor. Zırh setleri seviyesi benim için bir şey ifade etmiyor, ayrıca kötü görünüyor. Peki, geriye ne kaldı? Bungie, sezonluk tüm etkinliklerinde nihai bir ödül her zaman sunuyor. Bunlar çoğu zaman Ghost veya Sparrow tarzı şeyler oluyor. Solstice of Heroes için de çok güzel görünen, özel bir Ghost hazırlanmıştı. Açıkçası kendisi için bayağı da heyecanlıydım ama kendisini elde edebilmek için oyundaki tüm karakter sınıflarını oynamam gerekiyormuş. Kusura bakma Bungie ama ben günde 10 saat Destiny 2 oynamak istemiyorum.

Tabii ki işin içinde mikro ödemeler de var. Eververse, yine etkinlik temalı kozmetik ganimetlerle güncellendi ve şaşırtıcı bir şekilde bunlar da beni memnun etmedi. Buna gerçekten şaşırdım; genelde etkinlikler için eklenen kozmetik ögeler beni hep cezbederdi Eververse üzerindeki. Solstice of Heroes dahilinde ise sadece yeni bir Finisher sevdim ve satın aldım. Aslında bir de Ship sevmiştim ve almıştım ama daha sonra kendisine para harcadığıma pişman oldum; oyun içinde güzel görünmüyormuş. Yani, insanlar geçen sezonun Guardian Games etkinliğini filan sevmedi ama benim için Guardian Games, Solstice of Heroes etkinliğinden daha doluydu.

Solstice of Heroes, benim her zaman için heyecanlandığım etkinliklerden bir tanesiydi ama bu sene ciddi bir hayal kırıklığına uğradım. Yani, Guardian Games etkinliğinin bana daha fazla eğlence ve içerik sunduğuna kendim bile inanamıyorum. Yine de her şeye kötü yanından bakmamak ve bencil olmamak gerekiyor. Benim için her ne kadar bu etkinlikte pek bir şey olmasa da eminim ki üç farklı karakter sınıfı ile birlikte Raid gibi oyun sonu içeriklere önem veren oyuncular güzel bir etkinlik geçirmiştir. Ayrıca, ben de bu boş dönemi güzel bir şekilde değerlendirdim ve farklı video oyunlarına öncelik verdim. Mesela, bir tanesinin incelemesi yarın yayımlanacak!