Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Death Stranding oyunundaki çevrim içi özelliklerin nasıl çalışacağı belli oldu

Sadece çevrim içi özellikler değil; ölüm, hayatta kalmak, engelleri aşmak ve yük taşımak hakkında da yeni bilgiler yayımlandı.

Death Stranding, aslında çok uzun bir süre boyunca gizemini korudu. Birçok oyuncuya göre bu oyun hala gizemini koruyor ama bize soracak olursanız oyun artık gün yüzüne tamamen çıktı. Yalnız, yine de bu oyunun çevrim içi özelliklerinin tam olarak nasıl olacağı, özellikle de yayımlanan tanıtım videosunda görünmüyordu. Bugün ise o sistemin nasıl çalışacağı anlaşıldı.

Death Stranding

Death Stranding ile eş zamansız bir çevrim içi deneyim yaşanacak

PlayStation markasının resmi internet sitesinde Death Stranding için bir sayfa bulunuyor. Bu sayfada da oyun hakkında detaylar veriliyor. Bu detayların tümünden bahsedeceğiz ama öncelikle çevrim içi mevzudan bahsetmek istiyoruz; bu açıklamalar arasında oyundaki çevrim içi sistemlerin nasıl işleyeceği, oyunculara nasıl etki edeceği de belirtiliyor.

Oyunun resmi açıklamasına göre oyuncular, eş zamansız bir çevrim içi deneyim yaşayacak. Yani, hiçbir çevrim içi oyuncuyu, eş zamanlı olarak kendi dünyamızda görmeyeceğiz. Bu oyunda, diğer oyunculara eş zamansız şekilde yardım kutuları gönderebileceğiz, güvenli evleri paylaşabileceğiz ve onların ayak izlerini takip edip, yolumuzu bulabileceğiz. Tabii aynı şey bizim içinde geçerli olabilecek.

Ayrıca bu açıklamalara göre Death Stranding oyununda ölmek, bir son olmayacak. Detaylara göre bu oyunda, herhangi bir oyun bitti ekranı olmayacak. Oyunda ölen oyuncular, öbür dünyaya geçecek ve oradan çıkmaya çalışacak. Açıklamaların devamına göre bu oyunda birisini öldürmek, hiçbir zaman çözüm olmayacak. Ayrıca her ölümün bir de sonucu olacak.

Death Stranding ile bolca kargo taşıyacağız ve açıklamalara göre oyunda, engelleri aşabilmek için birçok alet ve edevatımız olacak. Ayrıca, sadece doğal engelleri değil; doğal olmayan, varlıkların koyduğu engeller de bizlerin önüne çıkacak. Oyuncular, sadece engelleri aşmayacak; hem yükünü dengede tutmaya çalışacak, hem de yükünü kötü niyetli varlıklardan ve insanlardan koruyacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir