Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Söylentilere göre Death Stranding, çıkışından 6 veya 12 ay sonra PC için çıkacak

Death Stranding zaten orijinal olarak hem PC, hem de PlayStation 4 için duyurulmuştu.

Death Stranding, ilk duyurulduğu zaman hem PC, hem de PlayStation 4 platformları için gösterilmişti. Yalnız bu duyurudan hemen sonra PC platformundan bahsedilme tamamen bitmişti. Oyun, sanki sadece PlayStation 4 konsoluna özel olarak geliştiriliyor gibi görünüyordu. Oyuncular da bu yüzden, oyunun PC sürümünün iptal edildiğini düşünüyordu ama yeni söylentilere göre durum hiç de öyle değil.

Death Stranding

Death Stranding, PC için gelebilecek olsa da Xbox One için gelmeyecek

Death Stranding oyununun çıkış tarihini doğru bir şekilde sızdırmış bir kişi, Twitch üzerindeki bir canlı yayın sırasında, PC oyuncularının dikkatini çeken bazı bilgiler verdi. Bu kişi, öncelikle oyun için yayımlanan videolarda, “Sadece PlayStation için.” tarzında bir damganın kullanılmadığını belirtti. Bu damganın kullanılmama sebebi ise bahsettiğimiz kişiye göre, oyunun PC için de gelecek olması.

Bu kişinin söylediğine göre Death Stranding, şu an sadece PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek; Hideo Kojima ile Sony arasında güçlü bir anlaşma bulunuyor. Yalnız bu anlaşma sonsuz değil ve bir gün bitecek. İşte bu anlaşma bittiği zaman da oyun, PC için çıkışını gerçekleştirecek. Bu kişi, anlaşmanın ne zaman biteceğini bilmiyor ama tahminler, bu oyunun PlayStation 4 konsoluna sadece 6 veya 12 ay özel kalabileceği yönünde.

Tabii bu söylentilere göre oyunun Xbox One için çıkması da planlanmıyor. Oyun, en başta sadece PC ve PlayStation 4 için duyurulmuştu. Şimdiki söylentilere göre bu plan değişmedi ve Hideo Kojima, oyununu hala Xbox One platformuna getirmeyi düşünmüyor. Ekip için öncelikle PlayStation 4 sürümü, ardından da PC sürümü geliyor. En azından internet aleminde dolaşan söylentiler bu yönde.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir