Cyberpunk 2077: Bir oyun hatasını kullanarak nasıl uçulur?

Evet, Cyberpunk 2077 oyununda uçabilmek mümkün.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 ile oldukça güzel bir açık dünya sunuyor. Bu açık dünya sadece genişlik olarak değil, yükseklik olarak da etkileyici olabiliyor. Buna karşılık oyunda ne yazık ki uçamıyoruz. Aslında bu duruma şaşırmamak lazım; sonuçta büyücü değiliz ama olsun; oyuncular bu problem için de bir çözüm buldu ve artık bir oyun hatasını kullanarak bahsi geçen bu oyunda uçabiliyoruz. Yalnız, bu hatayı uygulamak biraz zor ve oyunun başlarında bazı kararları vermiş olmanız gerekiyor. Aksi taktide hatayı aktif etmek mümkün olmuyor. Tüm bunları, detaylıca rehber yazımın devamında anlatacağım.


Cyberpunk için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununda nasıl havalanacağınız?

Her şeye başlamadan önce, tek bir şeyden emin olmanız gerekiyor: Fingers karakterine vurmamış veya kendisini öldürmemiş olmanız gerekiyor. Eğer siz kendisine vurduysanız veya onu öldürdüyseniz, oyuna sıfırdan başlamanız gerekecek bu hata için. Fingers eğer size problem çıkartmadıysa, Westbrook’daki doktoru ziyaret etmeniz gerekiyor ve ondan epik, yani mor seviyedeki Fortified Ankles yeteneğini almanız gerekiyor. Bu sayede zıplarken, havada kısa bir süreliğine asılı kalabiliyorsunuz. Ayrıca, bir de Kerenzikov ögesini almanız gerekiyor. Kerenzikov, genelde bütün doktorlarda sürekli olarak bulunuyor.

Epik seviyedeki Fortified Ankles ve Kerenzikov ögelerine sahip olduysanız, şimdi yapmanız gereken tek şey, nişan alma tuşuna basılı tutmak, ileri gitme tuşuna basılı tutmak ve zıplama tuşuna basılı tutmanız. Bu sayede oyunun içerisinde uçabileceksiniz ve daha önce hiç ulaşamadığınız noktalara gidebileceksiniz. Yalnız, hafıza problemlerinden ötürü bu hatayı konsollarda yapmak, oyunun çökmesine sebep olabilir. Bilgisayarlarda ise böyle bir problem çok fazla bulunmuyor; en fazla performans tarafında problem yaşayacaksınız. Onun da zaten garantisi bulunmuyor tabii ki.

Bu sırada, Cyberpunk 2077 oyununda uçmanın farklı bir yolu da bulunuyor. Bunun için de şehirde uçarak dolaşan araçların üstünde seyahat etmeniz gerekiyor. Tabii ki bu araçların üstüne her zaman çıkabilmeniz mümkün değil ama Reinforced Tendons aracılığı ile park etmiş olan uçan araçların üstüne çıkıp, havalanmalarını bekleyebiliyorsunuz. Bu araçlardan bir tanesi de Watson’da yer alıyor. Eğer bu bölgedeki Little China içerisindeki istasyona hızlı seyahat ile giderseniz, ardından da Brookland caddesini görene kadar batıya hareket ederseniz, sahilde park etmiş olan 4 farklı uçan araç görebilirsiniz ve onların üstüne çıkıp, şehirde dolaşabilirsiniz.