Cyberpunk 2077: Giriş izni olmayan ve kilitli kapılar nasıl açılır?

Cyberpunk 2077 oyununda kilitlenen sayısız kapı var. Peki, bunlar nasıl açılır?


Cyberpunk 2077 oyununda oldukça geniş ve derin bir açık dünya bulunuyor. Bu açık dünyada birçok farklı binanın içine girebiliyoruz ve binaların içinde de farklı kapıların arkasını keşfedebiliyoruz. Yine de oyuncular, her kapıyı otomatik olarak açamıyor. Oyunda şimdilik tam dört farklı kapı tipi bulunuyor. Bu tiplerden ilki, her zaman açık olan ve açmak için de hiçbir şey yapmamanız gereken kapılar. Yani, bu kapılarda herhangi bir kilit bulunmuyor ve uygun olan her anda, o kapıları açabiliyorsunuz. Kilitli kapılar ise sorun çıkartabiliyor. İşte bu sebepten ötürü de sizin karşınıza yeni bir rehber ile çıkmak istedim.


Cyberpunk için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyunundaki kapılar nasıl açılır?

Biraz önce de dediğim gibi Cyberpunk 2077 oyununda farklı kapı tipleri bulunuyor. Bu tiplerden ilki, her zaman açık olan kapılardı. Burada herhangi bir problem bulunmuyor. İkinci tip kapılar ise kırmızı olarak kilitli olduğu belirtilmiş olanlar. Eğer açmaya çalıştığınız bir kapı, bu şekilde kilitli görünüyorsa, onu açmanın ne yazık ki hiçbir yolu bulunmuyor. Zaten o kapıların öyle kitlenmiş olması, arkasında hiçbir içeriğin olmadığını da ifade ediyor. Belki oyuna gelecek olan yeni ek paketler ve genişletme paketleri, bazı kilitli kapıları açabilir ve oralara yeni içerikler eklenebilir ama oyundaki tüm kırmızı kilitli kapıların açılmasını beklemeyin.

Kilitli olan kapıların bir başka tipi ise sizden nitelik puanı istiyor. Mesela, bazı kapıları gücünüzü kullanarak, zorlayarak açabiliyorsunuz. Bunun için vücut temelli nitelik puanınızın yeterli olması gerekiyor. Bazen de teknik yeteneğinizin yeterli olması gerekiyor. Aynı sistemler genelde diyaloglar sırasında da çıkıyor; bazı diyalogları seçebilmek için niteliklerinizin belirli puanlarda olması gerekiyor. Bu noktada benim önerim, ihtiyacınız olana kadar hiçbir nitelik puanını kullanmamanız. Mesela, bir diyalogda veya kapıda vücut için 10 nitelik puanı isteniyorsa, biriktirdiğiniz puanları orada kullanarak, yolunuza devam edebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 oyununda karşınıza çıkabilecek olan son kilit türü ise erişim izninin engellenmiş olması. Açıkçası, zaman zaman açması en zor olan kapılar da bunlar oluyor. Bu tip kapıları açabilmeniz için adı üstünde erişim iznine sahip olmanız gerekiyor. Bu izinler de kartlar aracılığı ile elde ediliyor. Bu kartlar, belirli izin kartları oluyor ve bazen güvenlik alanlarında, bazen de düşmanların üzerinde yer alıyor. Yani, erişim izni isteyen bir kapı görürseniz, çevreyi biraz keşfetmenizi ve hiçbir şey bulamazsanız, düşmanları öldürmeyi denemenizi öneriyoruz. Bu sayede erişim kartını geç de olsa bulabilirsiniz.