Cyberpunk 2077 oyununun çoklu oyunculu hali en erken 2022 senesinde çıkacak

Cyberpunk 2077 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümleri hakkında da bir yorum geldi CD Projekt RED tarafından.

Cyberpunk 2077 oyununun Eylül 2020 içerisine ertelenmesi sonrasında şirket, diğer projeleri hakkında da konuştu. CD Projekt RED, geçmişte yaptığı bir açıklamasında, bahsi geçen oyunun yanında, AAA seviyesinde bir başka projeye sahip olduklarını belirtmişti. İşte bugün yapılan yeni açıklamalara göre o proje, aslında oyunun çoklu oyunculu modu imiş. Şirket ayrıca bu projenin en erken 2022 senesinde çıkacağını belirterek, bir başka ertelenme haberine imza atmış oldu. Bu proje için çok beklenecek.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 için çoklu oyunculu içerik, ayrı bir proje olacak

CD Projekt RED şirketinden gelen resmi bir açıklamaya göre ana oyunun ertelenmiş olması, tabii ki çoklu oyunculu projeyi de etkiledi ve şimdi şirket, en erken 2022 senesinde bu projenin bitebileceğini belirtiyor. Ayrıca şirket, bu projenin hala geliştirilme sürecinin ilk aşamalarında olduğunu belirtiyor. Tabii bir de ana oyunun yeni nesil sürümleri bulunuyor. Ben de dahil olmak üzere birçok oyuncu, ertelenme haberi ardından geliştirici ekibin yeni nesil konsollar için bir sürüm hazırlayabileceğini düşünmüştü.

Cyberpunk 2077 oyunu hakkındaki yeni açıklamalara bakacak olursak, bu düşünceler yanlış; CD Projekt RED, henüz bahsi geçen oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerini düşünmedi ve planlamadı. Bu şirket, planlarının değişmediğini; bu video oyununun hala PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geleceğini doğruladı. Yeni nesil konsollar her ne kadar şimdiki nesle destek verecek olsa da çıkış döneminde yeni nesle geçecek olan oyuncular, belli ki bu oyunu yeni nesle layık oynayamayacak.

Haberimizi sonlandırmadan önce olumsuz bir haber daha vermek istiyoruz. Video oyunlarının geliştirilme sürecinde çalışanların ekstra saatler çalışması, olumsuz bir durumdur. Sadece bu sektörde değil, diğer her sektörde insanların fazladan çalıştırılması olumsuzdur ama CD Projekt RED, bugünden itibaren, oyunun çıkışına kadar ekibin ekstra saatler çalışacağını açıkladı. Malum, oyun ertelendi ve ekibin de 5 ay içerisinde bu oyunu tamamlaması gerekiyor. Bu yüzden birçok insan ekstra çalışacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir