Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Cyberpunk 2077 oyununun haritasından yeni yerler görüntülendi

Cyberpunk 2077 oyununun haritası genişlemeye devam ediyor.

Cyberpunk 2077 oyununun haritası, kendisini bugüne kadar net olarak göstermedi. Yine de Dark Horse tarafından hazırlanan oyun ile alakalı bir başka proje sayesinde haritanın en azından kağıt üzerindeki halini kısmen görmüştük. Bugün ise Dark Horse, kendi projesi için yeni görseller yayımladı ve bu görsellerde, daha önce görülmemiş olan harita bölgelerini görebilmek mümkün idi. Eğer dilerseniz bu görseli, bu bağlantı üzerinden görebilirsiniz efendim. Yeni bölgeler, kendisini gayet güzel gösteriyor.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununun haritasını yeniliklerle görüyoruz

Daha önce The Witcher serisi ile oyuncuların karşısına çıkmış olan CD Projekt RED, çok uzun bir süredir Cyberpunk 2077 isimli video oyunu üzerinde çalışıyor. Bu çalışma neredeyse 10 sene civarı sürmüş iken tabii ki geliştirilme sürecinin tamamının oyunun kendisine ayrıldığını düşünmek doğru olmaz; işin içerisinde oyun motoru da bulunuyor. Bu oyun, The Witcher serisi gibi TPP tarzında oynanmıyor ve bu yüzden de ekstra iş gerekiyor. İşte bugün de geliştirici ekip, o ekstra işlerden bahsetti detaylıca.

CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamalara göre Cyberpunk 2077 isimli bu video oyunu, The Witcher 3: Wild Hunt oyununda kullanılan oyun motoru ile geliştirilemezdi; bu imkansızdı. Bunun sebebi ise The Witcher 3: Wild Hunt oyununun TPP olması ve haritasının yatay bir şekilde geniş olması. Ekibin geliştirdiği yeni video oyunu ise FPP olarak oynanıyor ve harita dikeylemesine geniş. İşte bu sebepten ötürü de ekip, oyunu en iyi şekilde geliştirebilmek için yeni bir oyun motoru üzerinde çok çalıştı.

Ayrıca CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 oyununda yer alacak olan Global Illumination özelliğine de çok önem verdiklerini belirtti. Bu özellik sayesinde oyunun haritası hem gündüz, hem de gece, ışıklandırma konusunda çok güzel görünecek. Gündüz ortaya çıkan güneş ışığı ve geceleri de sokakları aydınlatan neon tabelalar ve diğer ışık kaynakları, Global Illumination ile birleştiği zaman oyuncuların gözüne çok daha güzel görünecek. Bu sistem, oyun motoru sayesinde dinamik hava şartlarına da uyumlu olacak.

Hazır The Witcher 3: Wild Hunt oyununun adını çok geçirmişken, sizlere bu oyun hakkında da ufak bilgiler vermek isteriz. Öncelikle, bildiğiniz üzere Netflix platformunda The Witcher dizisi yayımlandı geçen günlerde ve bu dizi sayesinde Steam üzerinde bahsi geçen video oyunu tekrar oyuncu doldu. Verilen istatistiklere göre bu video oyunu, dizinin yayımlandığı gün anlık olarak neredeyse 50 bin oyuncu tarafından oynanıyordu ve bu oldukça güzel bir rakam eğer bize soracak olursanız.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x