Cyberpunk 2077, sonbahar aylarına ertelendi

Cyberpunk 2077, oyuncuları yine üzdü ama başarısız bir çıkıştan ziyade, oyunun ertelenmesini tabii ki tercih ederiz.

The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine isimli genişletme paketinin çıkışı ardından ön geliştirilme süreci başlamış olan Cyberpunk 2077, senelerdir oyuncuları bekletiyor. Özellikle son birkaç sene içerisinde CD Projekt RED, bu oyun hakkında daha fazla konuşmaya başlamıştı ve büyük etkinliklerde de oyunu iki kere görmüştük. Hatta senelerdir beklenen bu oyunun çıkış tarihi bile belirlenmişti ama şimdi oyunculara kötü bir haber verildi. Bu oyun, ne yazık ki 2020 senesinin sonbahar aylarına ertelendi.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununu beklemeye daha fazla devam edeceğiz

CD Projekt RED ekibinin Twitter üzerinden yaptığı resmi bir açıklamaya göre bahsi geçen birinci şahıs türündeki rol yapma oyunu, 17 Eylül 2020 tarihine ertelendi. Bu oyunun orijinal çıkış tarihi aslında 16 Nisan 2020 idi ve şimdi de aylarca sürecek bir ertelenme olayı ile karşı karşıya kaldık. İşin ilginç yanı ise bu oyundan önce Square Enix ekibinin de iki farklı oyunu ertelemiş olması. Açıkçası bu kadar fazla video oyununun neden bir anda sonbahar aylarına ertelendiğini anlayamadık.

Cyberpunk 2077 oyununun ertelenme sebebi ise oyunun çok büyük olması gibi görünüyor. CD Projekt RED, şu an bu video oyununun bittiğini ve oynanabilir bir seviyede olduğunu belirtiyor ama ekibin söylediğine göre oyunun daha fazla oynanış testine, hata düzeltmelerine ve cilaya ihtiyacı var. Bize soracak olursanız, 5 aylık bir süreç tüm bunları yapmak için oldukça uzun ve işin arkasında başka sebepler de var. Tabii ki CD Projekt RED, bu sebepleri açıklamadı ve sadece bunları söyledi.

Son olarak, paylaşılmış olan Twitter gönderisinde oyunculara güzel bir haber de verildi. Bu habere göre oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça, oyun hakkında yeni bilgiler elde edebileceğiz. CD Projekt RED, çıkışa doğru oyun hakkında düzenli bilgiler yayımlayacak. Ayrıca, oyunun ertelenmesi yüzünden E3 2020 sırasında da önemli bir oynanış gösteriminin yapılabileceğini düşünüyoruz artık. Tabii bir de yeni nesil var. Ekip, yeni nesil için de bazı güncellemeler hazırlayıp, oyunculara bunları gösterebilir herhalde.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir