Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Cyberpunk 2077 oyununun tasarımcısı, Metal Gear Solid temalı çalışmalara imza attı

Oldukça başarılı olan bu çalışmaların, ileriye dönüş bir anlam ifade edip etmediğiniz henüz bilemiyoruz.

CD Projekt RED ekibinin The Witcher 3: Wild Hunt gibi bir yapımdan sonra her yaptıklarının dikkat çekeceği insanı şaşırtmıyor. Bu geliştirici ekibin geliştirilen oyunu Cyberpunk 2077 isimli yapımın konsept tasarımcılarından olan Furio Tedeschi de sanatsal çalışmalarıyla heyecan oluşturmayı başarıyor. Okumakta olduğunuz haber yazımızda, bu önemli ismin Metal Gear Solid temalı bazı çalışmalarına yer vereceğiz. Bakalım, bu çalışmalar bizler gibi sizlerin de ilgisini çekecek mi, diye sorarak sizleri alt satırlarımıza davet edelim.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununda da böyle karakterler görebilecek miyiz?

Geçtiğimiz günlerde, God of War oyununun geliştirici ekibinden bir ismin Star Fox oyunuyla ilgili sanatsal çalışmalar yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Farklı ekiplerin, kendi bünyelerinde olmayan oyunlarla ilgili çalışmalar yapması hayli ilgi çekerken aynı zamanda özgür bir hayal gücünün eserlerini ortaya koyuyor. Bir diğer deyişle bu çalışmaları gördüğümüzde, herhangi bir engelleme ve yönlendirmenin söz konusu olmadığını görebiliyoruz.

Okumakta olduğunuz haber yazımızdaysa, üst kısımlarda belirttiğimize benzer biçimde sanatsal çalışmalardan bahsetmek istiyoruz. Haberimizin giriş kısmında kısaca değindiğimiz gibi CD Projekt RED ekibinin konsept tasarımcılarından birisi olan Furio Tedeschi, bazı sanatsal çalışmalara imza attı. Bu çalışmaların teması ise Hideo Kojima tarafından dünyaya kazandırılan Metal Gear Solid serisiydi.

Ortaya çıkan görsellerin, Hideo Kojima’nın eskiz defterindeki örneklerden alındığını ve yorumlanarak resmedildiğini de yeri gelmişken sizlerle paylaşalım. MGS Inspired Work ismiyle aktarılan bu çalışmaların genel anlamıyla temeline sadık kaldığınız, yalnızca bazı kamuflaj desenlerinde ve birkaç örnekte küçük dokunuşlar yapıldığını söyleyelim.

Bahsettiğimiz çalışmaları merak ediyorsanız, buraya girerek bunları incelemeyebilirsiniz. Büyük bir ihtimalle, sizler de bu göz alıcı eserlerin en azından benzerlerinin Cyberpunk 2077 oyununda bulunmasını arzu edeceksinizdir. Bu arada, haberimize konu olan yapımın 16 Nisan 2020 tarihinde; PC, PlayStation 4, Xbox One ve Google Stadia platformları için çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x