Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Black Ops Cold War, betası ile sonunda çekici bir hal aldı

Bir alfa ile beta arasında bu kadar fark olacağını tahmin etmemiştim.

Günümüzde alfa ve beta gibi kelimeler, video oyunları için çok sık kullanılmaya başlandı. Oyunların neredeyse bitmiş sürümlerine bile alfa dendiğine şahitlik ettim. Bu durum günümüzde öyle bir hal aldı ki ben artık bir oyunun alfa veya beta sürümünü oynadığım zaman, kendimi final sürümü oynuyormuş gibi hissediyordum. Zaten temel oynanış hissi, performans ve görsellik olarak da alfa, beta ve final sürümler arasında pek bir fark olmuyordu. Şu dönemlerde aynı şeyin Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda da başıma geleceğini düşünmüştüm ama öyle olmadı.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, yine de geçen senenin önüne geçemeyecek

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun iki hafta önce filan alfa sürümü PlayStation 4 konsoluna açılmıştı. Bu sürüme ben de katılmıştım ve genel anlamda aldığım deneyim, beni hiç memnun etmemişti. Bu memnuniyetsizliğimin sebeplerinden şimdi tekrar bahsetmeyeceğim; ön inceleme yazımız okumanızı öneririm ama geliştirici ekip, benim bahsetmiş olduğum birçok problemin, beta sürümünde düzeltileceğini söylemişti. Açıkçası bu beni oldukça şaşırtmıştı; oynanış hissi ve silah kullanımı beni memnun etmemişti ve geliştirici ekibin bunları 1 haftada nasıl düzelteceğini merak ediyordum.

Merak etmekten ziyade, temel oynanış hissinin ve silah kullanımının alfadan betaya, sadece 1 haftada düzeleceğine pek inanmamıştım. Geçen hafta ise Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun beta sürümünü oynadım ve gördüklerim, hissettiklerim beni gerçekten şaşırttı. Geliştirici ekip, gerçekten söylediklerini yapmıştı ve problemli olan his problemleri, sadece 1 haftada, alfadan betaya geçene kadar düzeltilmişti. Alfadan sonra bu oyunun tam sürümü için pek ümidim kalmamıştı, hatta tam sürümde çoklu oyuncu moduna bile zaman harcamayacaktım, planım buydu.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun beta sürümü ise bu düşüncemi tamamen değiştirdi. Oyun, bence yine Call of Duty: Modern Warfare kadar güzel hissettirmiyor ama bunun sebebi direkt olarak kullanılan oyun motoru. İki oyun da farklı oyun motorlarını kullanıyor ve serinin yeni oyunu da ne yazık ki bu yüzden Call of Duty: Modern Warfare ile aynı kaliteli oynanış ve sunum hissini hiçbir zaman veremeyecek. Bu yüzden de 2020 senesinde ve 2021 senesinde yeni oyun çıkana kadar benim bir yanım hep buruk kalacak gibi duruyor. Keşke bu seri için tek bir motor olsaydı.

Call of Duty: Black Ops Cold War için ikinci beta sürümü bugün başlayacak ve ben yine PlayStation 4 konsolunda bu sürece katılacağım. En sonunda ise sizlere bu oyun hakkında iki farklı yazı daha sunmayı planlıyorum. Umuyorum ki o yazılar ile birlikte bu oyun hakkındaki düşüncelerimi sizlere net bir şekilde sunabileceğim. Bakalım bu video oyunu, son beta sürümü ile benim ilgimi tamamen çekmeyi başarabilecek mi? Yoksa ben bu seneki Call of Duty ihtiyacımı bastırmak için Call of Duty: Warzone mu oynayacağım? Malum, kendisi 2019’un motorunu kullanmaya devam edecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x