Call of Duty: Black Ops Cold War, bir önceki oyuna göre geriye atılan bir adım mı?

Call of Duty: Black Ops Cold War, Call of Duty: Modern Warfare oyununun önüne pek geçemez.

Call of Duty: Modern Warfare, benim bu zamana kadar oynadığım en iyi Call of Duty oyunlarından bir tanesiydi. Benim gözümdeki bu büyük başarının en büyük sebebi ise tabii ki tamamen değişen ve yenilenen oyun motoruydu. 2019 senesinin oyunundan sıkıldıktan sonra, bu senenin Call of Duty: Black Ops Cold War isimli oyununa da çok heyecanlanmıştım ama bu heyecanım, oyunun aynı motorunun kullanılmayacağını öğrenince biraz sönmüştü. Hatta, oyunun alfa sürümünü oynadığım zaman iyice soğumuştum ama sonra betalarda filan işler daha iyi oldu; biliyorsunuz işte, yazmıştım.

Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, Battle Royale tarafını da mı aşağıya sürükleyecek?

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu şu anda seviyorum ve piyasaya sürüldüğü zaman eğer bir inceleme kodu alacak olursam; muhtemelen kendisini uzun bir süre de oynayacağım ama ortada yine de kritik bir problem bulunuyor. Bu problem ise kalite ve oynanış hissi tarafından bu oyunun, geçen senenin oyununa göre geride kalacak olması. Yani, ben hala Infinity Ward ile Treyarch arasında tek bir oyun motorunun neden paylaşılamadığını anlamıyorum; Treyarch, Call of Duty: Black Ops IIII oyununda olduğu gibi yine bir başarısızlığa imza atacak gibi görünüyor.

Benim bu noktada dikkatimi çeken en büyük şey ise aslında Call of Duty: Warzone oyununun etkisi. Şimdi, iki oyunun hala nasıl bir bağ bulunduracağını net olarak bilemiyoruz ama bu senenin oyun motoru, neredeyse %100 oranla oyun motorunu Battle Royale moduna taşımayacaktır. Yani, Call of Duty: Warzone yine 2019 senesinin yeni oyun motorunu kullanacaktır. Bu durumda da 2020 ve 2021 senesini benim için bu oyun kurtarabilir gibi görünüyor. Yani, Soğuk Savaş teması tamamen Battle Royale tarafına taşınacaksa, silahlar filan yenilenecekse, muhtemelen Call of Duty: Warzone ile daha fazla zaman geçireceğim.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x