Rol yapma oyunları denildiğinde ilk akla gelen ve heyecan yaratan firmaların başında gelen Bethesda, E3 2018 sırasında yepyeni bir markayla, hayranlarını ayağa kaldırabilir. Şimdilik söylentiden ibaret olan ama güçlü kanıtların olduğu belirtilen iddiaya göre daha öncesinde adı sıklıkla görülen Starfield isimli açık dünya rol yapma oyunu için, E3 2018 sırasında resmi bir duyuru yapılacak. Ayrıca yalnızca duyuru ile de kalmayacak olan açıklamalara; yakın dönemde verilecek bir çıkış tarihi bilgisinin de ekleneceği ifade edildi. Video oyun dünyasının önemli isimlerinden ResetERA forum sitesinin iki farklı kullanıcısı tarafından gelen sızıntı haberinin, bazı sıkıntılı durumlara neden olduğunu da belirtelim. Bu sıkıntıların ve gelecek olan oyunun duyurusuyla ilgili detaylar için haberimizin devamına geçelim.

Bethesda, yeni AAA rol yapma oyununu, E3 2018 sırasında gösterebilir

İddiaya göre The Elder Scrolls ve Fallout serilerini bünyesinde barındıran Bethesda, benzer türde bambaşka bir oyunun resmi duyurusunu E3 2018 sırasında gerçekleştirecek. İşin bir diğer farklı tarafı ise duyurunun ardından çıkış tarihinin de verilecek olması ve yakın bir tarihin işaret edilmesi. Bu olasılığın gayet olası olduğunu ekleyelim. Zira Starfield ismi uzun süredir varlığını koruyor. Yine kesin olmayan bilgilere göre duyurusu yapılacak olan bu video oyunu, 2018 Sonbahar aylarında çıkacak, bir başka deyişle duyurudaki çıkış tarihi Sonbahar 2018 içerisinde bir gün olarak verilecek.

Bethesda tarafından gelecek oyuna dair sızıntı haberleri, karışıklığa neden oldu

Bu sızıntı haberinin bir diğer ilgi çekici kısmını ise; sızıntıyla birlikte ortalığın bir hayli karıştığı şeklinde özetleyebiliriz. Yapılan sızıntı, öncelikle kaynak gösterilerek geliştirilen oyunun AAA kalitesinde bir rol yapma oyununda ziyade, mobil platformlar için çıkışını yapacak bir oyun olacağı yönündeydi. Başka bir kullanıcı ise yakın kaynaklardan aldığını iddia ettiği bilgilerle söylenenleri paylaşımı yalanladı. Yalanlamakla da kalmayıp, oyunun AAA seviyesinde, büyük çaplı bir rol yapma oyunu olacağını ifade etti. Ayrıca yine kaynak belirtmeden oyunun 2018 Sonbahar ayları içerisinde çıkışını yapacağının bilgisini verdi.

ResetERA yöneticileri ise yaşanan bu karmaşık durum karşısında sessiz kalmayarak duruma el koydular ve ikinci kullanıcıdan kaynaklarını belirtmesini istediler. İkinci iddianın sahibi ise özel olarak kaynakları ResetERA yöneticileriyle paylaştı ama pek tatmin edici sonuçlar alınamadı. Bu kullanıcı daha sonradan yaptığı açıklamada, geliştirici ekip içerisinde olmadığını fakat kesin bir kaynaktan haberleri aldığını belirtti. Durum hâlâ ResetERA yönetimi ile kullanıcı arasında belirsizliğini koruyor. Eğer kaynaklar doğrulanmazsa kullanıcıya siteye yönelik bazı yaptırımların getirilebileceği ifade ediliyor. Karışıklığın nerelere varacağını bilemiyoruz ama E3 2018 sırasında Bethesda ekibinden, herkes gibi bizler de sevindirici duyurular geleceğini umut ediyoruz.

Etiketler:

,