3 farklı beta süreci ardından Marvel’s Avengers hakkındaki düşüncelerim

Marvel's Avengers oyununun hem içerik desteğine, hem de yeni nesilde çok büyük bir iyileştirme desteğine ihtiyacı olacak.

İki hafta önce Marvel’s Avengers oyununun bir kapalı beta süreci gerçekleştirilmişti ve ona katılmıştım. O sürece katılımımdan sonra sizler için bir de ön inceleme yazmıştım. İşte o kapalı beta ardından bir sonraki hafta aynı süreç tekrarlandı. Ben de yine o sürece katıldım ve karşınıza oyundaki ilerleme sistemleri ile alakalı bir yazı ile çıkmıştım. Şimdi de oyunun açık beta süreci gerçekleştirildi, ben de bir kere daha farklı bir fikir yazısı ile karşınıza çıkmaya karar verdim. Bu sefer, ön incelemenin üzerine oyunu tekrardan değerlendirmek ve oyun hakkındaki düşüncelerimi sizlerin huzurunda tekrar düşünmek istedim.

Marvel’s Avengers

Marvel’s Avengers, başarıya ulaşabilecek mi?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki üç haftadır oynadığım beta süreçleri içerik olarak tamamen aynıydı. Açıkçası, bu noktada en azından üç hafta boyunca birkaç farklı kozmetik ögenin ve belki yine birkaç farklı görevin oyuna eklenmesini çok isterdim. Açıkçası, üç hafta boyunca farklı farklı karakterlere odaklandım ve bu süre boyunca yeni bir şey olmadığı için sıkıcı bir deneyim yaşadım. Tüm bu deneyimim boyunca benim için en eğlenceli karakter Iron Man oldu. Ardından da sırasıyla Ms. Marvel, Hulk ve Black Widow geldi. Tam oyunda ise Thor karakterinden pek bir beklentim yok; kendisini beta sürecinin en başında denemiştim.

Demek istediğim şudur ki temel oyun piyasaya sürüldüğü zaman muhtemelen beni eğlendirebilecek olan toplamda üç kahraman olacak. Bunlar da Iron Man, Ms. Marvel ve Captain America olacak. Daha sonra oyuna eklenecek olan Hawkeye isimli kahramandan da pek beklentim bulunmuyor açıkçası. Yine de saydığım tüm karakterlerin farklı deneyimler yaşatabileceğini, beni bir süre boyunca eğlendirebileceğini düşünüyorum. Marvel’s Avengers da zaten bana tam uygun olan bir dönemde piyasaya sürülecek. Eylül 2020’de benim beklediğim tek oyun bu olduğu için kendisine zaman ayırabileceğimi düşünüyorum.

Tabii ki arada WWE 2K Battlegrounds, Mafia: Definitive Edition ve Genshin Impact gibi kısmen merak ettiğim oyunlar da piyasaya sürülecek ama zaten Marvel’s Avengers, Eylül 2020’nin başında piyasaya sürülecek. Yalnız, bu oyun öyle piyasaya sürüldükten birkaç ay sonra unutulacak yapıtlardan bir tanesi olmayacak; karşımıza bir çevrim içi servis çıkacak. Bu noktada da ben bu oyunun başarılı bir şekilde destekleneceğini umuyorum; bana öyle geliyor ki bu oyunun ciddi bir desteğe ihtiyacı olacak. Bence, bu oyun kısmen başarısız bir çıkış yapacak ve sadece çekirdek kitlesi tarafından oynanmaya devam edecek.

İşte tam da bu sebepten ötürü geliştirici ekibin, yeni oyuncuları arasına katabilmesi için Marvel’s Avengers oyununa ciddi bir destek sunması gerekecek. Umuyorum ki bu büyük desteklerden bir tanesi de oyunun PlayStation 5 sürümüne gelecek. Ben açıkçası bu oyunun PC tarafındaki görselliğini gördükten sonra, PlayStation 4 Pro konsolumda gördüğüm grafikten açıkçası utandım. Genel kalite benim için çok dert değil ama oyunun hem performansı başarısız, hem de rahatsız edici bir bulanıklık var. Bu bulanıklık sadece oyunda değil, kullanıcı arayüzünde, menülerde filan da çok rahatsız edici oluyor benim için.

Yeni nesil için önemli bir destek bana yeterli gelebilir

Konu, dizi veya film olduğu zaman süper kahramanları çok merak etmem. Yani, Marvel ve D.C. Comics gibi markaların evrenlerine pek merakım yoktur ama video oyunlarında süper kahramanları kontrol etmeyi severim; süper kahramanlar, oyunlarda çok farklı deneyimler sunabiliyor ve arkalarındaki lisans gücünden ötürü de kaliteli bir deneyim sunabiliyor. Bu yüzden, açıkçası birkaç ay olsa da Marvel’s Avengers oyununa zaman ayırabileceğimi düşünüyorum. Yalnız, ondan sonra, eğer PlayStation 5 konsolu Kasım 2020’de çıkacaksa, o konsolda bu oyunun kesinlikle net 60 FPS olması ve sıfır bulanıklık sunulması gerekiyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x