Apex Legends: Octane rehberi

Eğer agresif bir oyun tarzınız varsa, bu kahraman sizin aradığınız kişi olabilir.


Apex Legends oyununda birinci sezonunun başlaması ile Octane, oyunculara sunuldu. Bu kahraman, oyuna eklenen ilk yeni kahraman oldu. Bu sebepten ötürü de birçok oyuncu, bu kahraman için heyecanlı idi. Peki, Octane gerçekten bu heyecana değdi mi? Bu kahramanı, rehber yazımızda inceleyeceğiz, detaylarını sizlere aktaracağız ve sorunun da cevabını vereceğiz.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Apex Legends

Apex Legends oyununa eklenen Octane, adrenalin sevenler için geliyor

Dilerseniz öncelikle bu kahramanı nasıl elde edeceğinizi size söyleyelim: 950 Apex Coin veya 12 bin Legend Token karşılığında bu kahramanın sahibi olabiliyorsunuz. Bu kahramanın ilk Battle Pass ile hiçbir alakası bulunmuyor. Bu yüzden de Battle Pass seviyesini yükselterek veya başka herhangi bir yolla bu kahramanı elde edemiyorsunuz.

Octane, pasif yetenek olarak Swift Mend kullanıyor. Swift Mend, oyundaki diğer pasif yeteneklere göre ortalama seviyede bir yetenek. Swift Mend sayesinde oyuncular, savaşta olmadıkları her 2 saniyede 1 can doldurabiliyor. Bu pasif yeteneğin etkisiz olmasının sebebi ise canın çok yavaş bir şekilde doluyor olması. Apex Legends, oldukça hareketli ve aksiyon dolu bir oyun. Açıkçası bu oyunda, özellikle de sonlara doğru Swift Mend yeteneğine güvenerek can doldurabileceğinizi sanmıyoruz.

Bu kahramanın taktiksel yeteneği de Stim olarak geçiyor. Stim sayesinde canınızın bir kısmını feda edip, 6 saniyeliğine %30 daha hızlı koşabiliyorsunuz. Ayrıca bu sırada sizi yavaşlatan saldırılardan daha az etkileniyorsunuz. 2 saniyede 1 kez aktif hale gelebilen Stim, agresif oynamayı seven oyuncular için inanılmaz güzel bir yetenek. Stim, özellikle de Swift Mend ile desteklendiği zaman çok daha güzel bir hal alıyor.

Octane, nihai yetenek olarak Launch Pad kullanıyor. Bize soracak olursanız, Launch Pad şu andaki en kötü nihai yeteneklerden bir tanesi; öncelikle bu yetenek, sizleri pek ileri fırlatamıyor. Yani, savaştan kaçmak için bu yeteneği kullanmanız pek mantıklı değil. Ayrıca Launch Pad, diğer kahramanlar tarafından da kullanılabiliyor. Yani, siz bu yeteneği kullanarak kaçmaya çalışsanız da düşmanlarınız sizi çok kolay bir şekilde takip edebiliyor.

Octane, en iyi şekilde nasıl kullanılır?

Eğer Apex Legends oyununda Octane kahramanını kullanmaya niyetliyseniz, öncelikle agresif bir oynanış stiline sahip olmanız gerekiyor. Ardından da Stim yeteneğini sıkça kullanmanız gerekiyor; %30’luk hız artışı, size ciddi bir kazanç sağlıyor. Zaten bu sırada Swift Mend, sizin canınızı yavaş yavaş doldurduğu için çok da büyük bir eksiklik hissetmiyorsunuz.

Launch Pad, temelinde her ne kadar kötü bir nihai yetenek olarak görünse de aslında bu yeteneği, düşmanınızı şaşırtmak için kullanabilirsiniz. Mesela, eğer bir düşman sizin varlığınızdan haberdar ise ve bir duvarın arkasında sizi bekliyorsa, Launch Pad aracılığı ile savaş alanına daha yüksekten ve daha hızlı girebilirsiniz. Düşmanınız, sizin duvarı tırmanmanızı beklediği için eminiz ki birkaç saniyeliğine şaşıracaktır.