Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends: Gibraltar rehberi

Gibraltar ile arkadaşlarınızın ardına saklanacağı güvenli bir kale olmanız mümkün.

Arkadaşlarınızın ardınıza sığınıp size güvenmesi hoşunuza gitmez miydi? Eğer bir Apex Legends oyuncusuysanız ve takımınızın sığınabileceği bir liman olmak istiyorsanız tank sınıfındaki Gibraltar karakteri tam size göre olabilir. Ayrıca lütfen yanlış anlaşılmasın, Gibraltar karakteri yalnızca bir kalkan açıp arkasında beklemiyor. Doğru hamlelerle takımın en ölümcül silahı haline de gelebiliyor. Dilerseniz beraberce Gibraltar karakterinin pasif, taktiksel ve nihai yeteneklerine bir göz atalım.


Karşımıza Wattson, Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan Apex Legends oyununda Battle Charge isimli ikinci sezon başladı. Bu sezon ile oyundaki Battle Pass sistemi de yenilendi. Bizler de tüm bu konular hakkında sizlere rehberler sunduk.

Tüm bunların haricinde sizlere; en iyi başlangıç noktaları, tüm silah parçalarının detayları, en iyi silah kombinasyonları, en iyi silahlar, en iyi kahramanlar ve tüm silahların detaylarını gösteren rehberler de sunduk. Bu oyun hakkında internet sitemizde daha onlarca farklı rehber daha bulunuyor.

Battle Charge sezonunun başlaması ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve artık bu oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna tekrardan rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends: Gibraltar yetenekleri, ipuçları, rehberi

Apex Legends, içerisinde tank sınıfını bu karakterle bulunduruyor

Bu yapılı abimizin pasif yeteneği, yani kullanmak için fazladan bir tuşa basmadan ortaya çıkan yeteneği küçük çaplı bir kalkan. Eğer Gibraltar karakterini seçtiyseniz, elinizdeki ateşli silahla nişan aldığınızda mavi renkli bir kalkanın açıldığını göreceksiniz. Belirttiğimiz gibi bu kalkanın açılması için bir tuşa basmanıza gerek yok yalnız dilerseniz kapatabiliyorsunuz. Düşmanla karşılıklı kalınan çatışma anlarında, bu kalkan vasıtasıyla hedefleri üzerinize çekebilir, takım arkadaşlarınıza avantaj sağlayabilirsiniz.

Gibraltar karakterinin taktiksel yeteneği de yine kalkan açma mekaniği üzerine kurulmuş durumda. Zamanla dolan bu yetenek sayesinde yalnızca kendisiniz değil tüm takım arkadaşlarınızı korumanız mümkün oluyor. Gibraltar; PC için Q tuşu, PlayStation 4 konsolu için L1 tuşu ile mayın benzeri bir eşyayı uygun gördüğünüz yere bırakabiliyor. Bırakıldıktan hemen sonra aktif hale gelen bu mayın benzeri eşya, sizin ve takım arkadaşlarınızın rahatlıkla içine girebileceği bir kalkan oluşturuyor.

Yarı küre biçiminde etrafı saran bu kalkanın kurşun geçirmediği gibi sizin de kurşunlarınızı karşı tarafa iletmediğini ayrıca belirtelim. Güvendeyim, rakibi rahat öldürürüm deyip cephanenizi boş yere bitirmemenizi öneririz. Ayrıca kalkanın dışına istenildiği anda çıkılabildiğini ve düşmanın da istediği zaman içeri girebildiğini hatırlatmakta fayda var. Aynı şekilde karşı takımda bir kalkan açıldığını gördüyseniz oyun stratejinize ve elinizdeki silahın durumuna göre kalkanın içerisine dalabilirsiniz.

Gelelim Gibraltar karakterinin nihai yeteneğine. Pasif ve taktiksel yeteneği savunmaya dayalı olan Gibraltar karakterinin nihai yeteneği hücuma olan hasreti unutturacak cinsten. Eğer karakterinizin nihai yeteneği dolduğunda PC’de Z tuşunu, PlayStation 4 konsolundaysa R1+R2 kombinasyonunu kullanırsanız elinizde bomba benzeri dumanı tüten bir nesne buluyorsunuz. Bu nesneyi uygun gördüğünüz bir bölgeye atarsanız o bölgenin çevresini içine alacak şekilde bir hava bombardımanının başlatabilirsiniz. Düşmanın saklandığı, toplu halde durduğu bu tip durumlarda hem rakibin canını azaltmak hem de düşmanın paniğe kapılmasını sağlamak için nihai yeteneğini doğru yerde kullanmak mantıklı bir hamle olabilir.

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir