AOC, yayımlamış olduğu yeni bir bildiri ile birlikte zarif ve süper ince oyun monitörü serisi olan V2’nun piyasaya sürüleceğini açıkladı. 21.5 inçlik, 23.8 inçlik ve 27 inçlik ekran ölçülerinde oyunculara sunulacak olan bu monitörler, Full HD çözünürlük ile geliyor ve geniş görüntüleme açıları sunuyor. Tabii bu geniş görüntüleme açısından kastımız ise 178°/178°. Ayrıca bu monitör serisi de IPS panelleri ile donatılmış olarak görünüyor.

AOC

Bu AOC monitörleri netlik için ekran çerçevesini panelin arkasına saklıyor

Ekibin yeni V2 serisi monitörler 5 MS değerindeki hızlı tepki süresi, 75 Hz yenileme hızı ile karşımıza çıkıyor. Kırılma ve tutukluk içermeyen bir oyun için AMD FreeSync desteğine sahip olan bu ürün, AMD FreeSync özelliği ile sadece PC oyuncularının değil, Xbox One X sahiplerinin de ilgisini çekiyor.

Bu monitör serisi PWM (Pulse Width Modulation) yerine Doğrudan Akım (Direct Current- DC) ile parlaklığı düzenleyen Flicker-Free teknolojisi ya da zararlı olabilecek mavi dalga boyunu azaltan Düşük Mavi Işık Modu (Low Blue Mode) gibi yenilikçi AOC teknolojileri ile de donatılmış bir şekilde oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Üstelik yenilik, Standard Definition (SD) içeriğinin netliğini, keskinliğini ve canlılığını artıran, “Clear Vision” ile devam ediyor. Daha fazla üretkenlik için, V2 serisi AOC Screen+ yazılımı ile kolayca yönetilebilen çoklu monitör kurulumlarını da destekliyor.

Peki, bu monitörlerin fiyatı ne olacak? Ne zaman piyasaya çıkacak? Asıl önemli olan bilgilerden bahsetmenin zamanı geldi. Ekipten gelen açıklamalara göre 21.5 inçlik 22V2Q, 23.8 inçlik 24V2Q ve 27 inçlik 27V2Q modelleri, bir DisplayPort ve HDMI kablosuna sahip, 3 yıl garanti ile sunuluyor ve sırasıyla 159 USD, 169 USD ve 239 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatlarından Temmuz 2018’de piyasada bulunabilecek.

Çok daha sürdürülebilir ve yeşil bir gezegen için bahsetmiş olduğumuz markanın V2 serisi monitörleri, EPA 7.0 düzenlemelerine de uyuyor. Eğer doğayı korumayı seviyorsanız, koruyanları destekliyorsanız, bu monitörler de sizden. Merak etmeyiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster