Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Xbox One X sahipleri artık video oyunu deneyimlerini bir üst seviyeye yükseltebilecek. Çünkü bahsetmiş olduğumuz konsola HDMI 2.1 desteği geliyor. Bu da demek oluyor ki, eğer konsolunuz ile monitörünüzü veya televizyonunuzu HDMI 2.1 kullanarak bağlarsanız, bazı yeni özellikler sisteminizde aktif olacak. Peki, bu özellikler tam olarak ne olabilir? Bunlara haberimizin devamından göz atalım.

Xbox One X

Xbox One X için Auto Low Latency Mode ve Variable Refresh Rate geliyor

Konsola bu desteğin gelmesi ile birlikte öncelikle ALLM, yani Auto Low Latency Mode özelliği gelecek. Adından da anlayabileceğiniz gibi bu özellik aktif olduğu zaman konsol otomatik olarak daha az gecikme ile size görüntüyü sunacak. Gecikme oranı minimuma inecek bile diyebiliriz. Bu özellik sonrasında ise bir de VRR karşımıza çıkacak. VRR ise Variable Refresh Rate olarak geçiyor ve bu özellik sayesinde de ekrandaki yenilenme hızı düzeltiliyor.

Özellikle bahsetmiş olduğumuz Variable Refresh Rate özelliği çok önemli çünkü Variable Refresh Rate ile G-Sync ve FreeSync teknolojileri yarışabilir. Eğer kullandığınız monitörde veya televizyonda bahsettiğimiz teknolojiler bulunmuyorsa, bu konuda Variable Refresh Rate sizin hayatınızı kurtaracaktır. Tabii bizler şu an AOC AGON AG271QX kullanıyoruz konsol oyunlarımızda ve FreeSync ile memnunuz.

Peki, bu yenilik hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yeni gelecek bu teknolojiler için şimdiden heyecanlandınız mı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster