Resident Evil 7 oyununa can vermiş olan oyun motoru ile tekrar geliştirilen Resident Evil 2 için bugün yeni bilgiler geçti elimize. Capcom tarafına GamingBolt ekibi önemli bir soru sordu ve bu soruya gelen cevap sayesinde oyun hakkında yepyeni bilgilere sahip olduk. Bu bilgilere göre Resident Evil 2, Xbox One ve PlayStation 4 Pro konsollarında 4K/30 FPS olabilir. Ayrıca oyunun bir de 60 FPS moduna sahip olacağı söyleniyor ama bu modda nasıl bir çözünürlük ile karşılaşırız, bilemiyoruz.

Resident Evil 2

Resident Evil 2 oyununu 30 FPS mi oynayacağız?

Capcom şirketinin marka müdürü olan Mike Lunn, yaptığı açıklamalarda oyununun PlayStation 4 Pro ve Xbox One X sürümleri üzerinde 4K/30 FPS vereceğini söyledi. Bu noktada söylemek gerekir ki, bu açıklamalarda sadece 4K çözünürlükten bahsedildi. Bu çözünürlüğün doğal 4K mı, Checkerboard ile 4K mı olduğu bilinmiyor. Bu yüzden de aslında kafalar karışık.

Tüm bunların haricinde Capcom, oyunda 60 FPS modunun olabileceğinden de bahsetti fakat buna bir kesinlik verilmedi. Ayrıca eğer oyunda 60 FPS modu bulunursa, çözünürlüğün ne olacağı bilinmiyor. Oyuncular bu modda muhtemelen 1080p çözünürlük ile karşılaşacaktır, 900p değerlerine kadar inileceğini hiç sanmıyoruz. 4K modunda da dinamilk çözünürlük kullanılırsa, yine şaşırmayız.

Tabii ki her şey ara nesil konsollar değil. Bir de standart konsollarımız var: PlayStation 4 ve Xbox One. Capcom, bu konsollar hakkında net bir şey söylemedi. Açıklamalara göre bu konsollarda oyun, yüksek bir FPS değerini hedefleyecek. Bu değer muhtemelen 60 FPS ama standart konsollarda böyle bir değer yakalanabilir mi, bilemiyoruz. Belki Monster Hunter World oyununda olduğu gibi, kilitsiz bir 30 FPS ile karşılaşırız.