Uzun süredir oyuncular tarafından beklenen Resident Evil 2 Remake, sadece Resident Evil 2 adı altında PlayStation ve Sony ekibinin E3 2018 sunumu sırasında duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre bu video oyunu, 2019 senesinin Ocak ayında piyasada olacak ve oyuncular şu an eğer isterlerse oyuna ön sipariş verebilecekler.

Resident Evil 2

Resident Evil 2 için ön siparişler de açıldı

Orijinal olarak 1998 senesinde çıkışını yapmış olan bu video oyunu, şimdi ise konsollarımıza yenilenmiş halinde, bir nevi Remake olarak gelmekte. Eğer oyunun 2019 senesinde neye benzeyeceğini merak ediyorsanız, sunum sırasında yayımlanmış olan oyunun duyuru videosuna ve sunumdan sonra yayımlanmış olan oyunun E3 2018 görsellerine, haberimizin devamından sizler de göz atabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre bu video oyunu, Resident Evil 7 oyununa can vermiş olan RE Engine isimli oyun motoru ile geliştirilmekte. Bu sayede oyun, günümüzde çıkışını gerçekleştirmiş bir video oyununa daha fazla benziyor. Tabii ki grafiksel açıdan.

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun duyurusu ile birlikte dediğimiz gibi oyunun ön siparişleri de açıldı. PlayStation Store üzerinden aldığımız verilere göre bu video oyununun standart sürümü 210 TL fiyat etiketine sahip. Aynı oyunun Deluxe Edition hali ise 240 TL fiyat etiketi ile satılmakta. Eğer şimdi oyunun bu sürümünlerinden standart olanına ön sipariş verirseniz; Deluxe Weapon: ‘Samurai Edge – Chris Model, Deluxe Weapon: ‘Samurai Edge – Jill Model ve Resident Evil 2 Special Theme ögelerine sahip olabiliyorsunuz.

Oyunun Deluxe Edition sürümünde ise hediye olarak Leon Costume: ‘Arklay Sheriff, Leon Costume: ‘Noir, Claire Costume: ‘Military, Claire Costume: ‘Noir’, Claire Costume: ‘Elza Walker, Deluxe Weapon: ‘Samurai Edge – Albert Model ve Original Ver.’ Soundtrack Swap ögeleri bulunmakta. Ayrıca yukarıda saymış olduğumuz ön sipariş hediyeleri de bu pakette var.

Resident Evil 2

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster