Activision, geçtiğimiz saatlerde mali raporlarını herkese açık bir şekilde sundu. Bu raporların sunulması ile birlikte şirketin patronu, elinde bulundurduğu birkaç video oyunu hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Bu oyunlardan bir tanesi de Destiny 2 idi. Destiny 2 için Eylül 2018 içerisinde gelecek büyük bir genişleme paketi hakkında konuşan Activision, bu genişletme paketinin oyuna benzersiz bir oyun modu katacağını söyledi. Ekibin dediğine göre bu oyun modu, FPS oyuncuları için yepyeni ve benzersiz bir deneyim olacak. Ekip, ayrıca Call of Duty: Black Ops IIII hakkında da konuştu.

Activision

Activision tarafından yapılan açıklamalara göre Destiny 2 için 2018’in sonbaharında piyasaya sürülecek olan bu büyük genişletme paketi ve benzersiz FPS oyun modu, E3 2018 sırasında gösterilecek. E3 2018 sırasında gösterilecek bir başka video oyunu ise Call of Duty: Black Ops IIII ve ekip, bu oyun hakkında da bazı açıklamalar yaptı.

Şirketin patronu, Call of Duty: Black Ops IIII oyununun muhteşem olacağını, oyunculara benzersiz deneyimler yaşatacağını belirtti. Açıklamalara göre bu oyun ayrıca oldukça yenilikçi modlar içerecek ve PC oyuncuları için de özel bir geliştirilme süreci bulunduracak oyun. Böylece konsol oyuncuları gibi, PC oyuncuları da güzel bir deneyim yaşayabilecekler. Ayrıca Activision ekibi, yaptığı bu açıklamalarda senaryo modundan hiç bahsetmedi ve bu durum oldukça ilgi çekti. Ekip, cümle içerisinde sadece çoklu oyuncu modu ve zombi modu terimlerini kullandı. Anlaşılan o ki, Call of Duty: Black Ops IIII içerisinde gerçekten bir senaryo modu olmayacak. Üzücü bir durum.

Activision, mikro ödemeler ve ek paketler ile köşeyi döndü

Son olarak bir de bu şirketin, sadece mikro ödemeler ve ek paketlerden ne kadar para kazandırdığını sizlere belirtmek istiyoruz. Şirket tarafından yayımlanan resmi mali raporlara göre bu ekip, sadece 3 ay içerisinde, mikro ödemelerden ve ek paketlerden 1 milyar dolar değerinde bir kazanç sağladı. Bu kazanç, mali yılın ilk çeyreğinde yaşandı. Şirket, diğer çeyrekler için herhangi bir açıklama yapmadı.