2020 senesinin en iyi strateji oyunları

2020 senesinde birbirinden farklı ve başarılı strateji oyunları piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Son güncelleme:

Strateji oyunları, aksiyon ve macera gibi türlere baktığınız zaman çok da büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmez. Yine de bu türü çok seven oyuncular bulunur ve o oyuncuların karşısına 2020 senesinde birbirinden başarılı strateji oyunları çıkacak. Bizler de 2020 senesinin en iyi strateji oyunları yazımız ile bu oyunları, sizlere sunmak istiyoruz. Eğer strateji türünü çok seviyorsanız, sayacağımız oyunları da duymuş olabilirsiniz ama yazımız sürekli güncelleniyor olacak; belki yeni oyunlar keşfedersiniz!


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi strateji oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi strateji oyunları hangileridir?

Warcraft III: Reforged

Çıkış Tarihi
28 Ocak 2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Blizzard Entertainment
Dağıtımcı
Blizzard Entertainment

2020 senesinin en iyi strateji oyunları listemize Warcraft III: Reforged ile başlamak istiyoruz. Klasik Warcraft III: Reign of Chaos oyununun bir nevi iyileştirilmiş hali olan bu yapıt, kağıt üzerinde başarılı görünse bile aslında içerisinde orijinal oyuna göre bolca eksiklik bulunduruyor. Yine de eğer şu an Warcraft III: Reign of Chaos oyununu deneyimlemek isterseniz, daha iyi bir alternatifiniz var gibi görünmüyor. Ayrıca Blizzard Entertainment, zamanla bu sürümü de iyileştirebilir diye düşünüyoruz.

Gears Tactics

Çıkış Tarihi
28 Nisan 2020
Platformlar
PC ve Xbox One
Geliştirici
Splash Damage
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Günümüzdeki birçok strateji oyunu, eşli oyunculu veya çoklu oyunculu olarak çıkıyor. Yalnız Gears Tactics, öyle bir oyun olmayacak. Bu oyun ile birlikte hikaye ve tekli oyuncu temelli bir strateji deneyimi yaşayabilmek mümkün olacak. Gears of War evreninde geçecek olan bu oyun, ilk oyunun 12 senesi öncesini konu alacak ve hızlı ve sıra tabanlı bir oynanış sunacak oyunculara. Ayrıca bu video oyununda mikro ödeme gibi zımbırtılar yer almayacak; kozmetik ögeler ve diğerleri emeğiniz ile açılabilir olacak.

Wasteland 3

Çıkış Tarihi
28 Ağustos 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
inXile Entertainment
Dağıtımcı
Deep Silver

Oyuncular tarafından merakla beklenen ve 2020 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan Wasteland 3 de 2020 senesinin en iyi strateji oyunları arasında olmayı hak ediyor. Desert Ranger olacağımız bu oyunda Colorado bölgesini ayakta tutmaya çalışacağız ve karşımıza; derin bir keşif sistemi, takım temelli bir strateji oynanışı, hikayeler, seçimler ve çok daha fazlası çıkacak. Bu video oyunu, bu senenin en iyi strateji oyunlarından biri olmaya aday olan yapıtlar arasında yer alıyor.

Humankind

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Amplitude Studios
Dağıtımcı
SEGA

The Game Awards 2019 sırasında duyurulmuş olan Humankind, tarihsel bir sıra tabanlı strateji deneyimi sunuyor. Bu oyunun en ilgi çekici yönü ise oyunculara tarihin tamamını en baştan yazma imkanı veriliyor olması. Yani bu video oyununda, insanlığın ilk günlerinden başlayıp, uzay ve daha gelecek çağlara kadar ilerleyebilmek mümkün olacak. Oyunda 1 milyondan fazla medeniyet bulunacak ve siz, en baştan seçtiğiniz medeniyeti zamanla, doğal yollarla, şartlara göre değiştirebilmeniz mümkün olacak.

A Total War Saga: TROY

Çıkış Tarihi
13 Ağustos 2020
Platformlar
PC
Geliştirici
The Creative Assembly
Dağıtımcı
SEGA

Homeros’un İlyada destanından esinlenerek Troya Savaşı zamanına odaklanan ve devirlerden esinlenen özellikleriyle seriye yenilik katan A Total War Saga: TROY, 2020 senesinin en iyi strateji oyunları listemizin en güçlü oyunlarından bir tanesi. Eğer A Total War Saga serisinin klasik oynanışını sevdiyseniz ve bu yeni oyunda bahsi geçen hikayeye ilgi duyuyorsanız, 2020 senesinde karşınıza çıkacak en iyi strateji oyunlarından bir tanesi olabilir A Total War Saga: TROY.

Desperados III

Çıkış Tarihi
16 Haziran 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Mimimi Productions
Dağıtımcı
THQ Nordic

Eğer Red Dead Redemption 2 oyunu ardından Vahşi Batı için olan sevginiz arttıysa ve üzerine bir de strateji türünden hoşlanıyorsanız, 2020 senesinde çıkacak olan Desperados III isimli video oyununu kaçırmamak isteyebilirsiniz. Elinde silahı olanın kuralları belirlediği Desperados III oyununda Desperados markasının klasik strateji mantığının gelişmiş ve modern bir hal almış haline tanıklık edeceğiz. Ayrıca bu oyun, 2020 senesinde çıkacak olan Vahşi Batı temalı nadir oyunlardan bir tanesi olacak.

XCOM: Chimera Squad

Çıkış Tarihi
23 Nisan 2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Firaxis Games
Dağıtımcı
2K Games

XCOM serisini bilmeyen çok az kişi vardır diye tahmin ediyorum. Fakat XCOM: Chimera Squad daha önce duymamış olabilirsiniz; bu oyun oldukça sürpriz ve sessiz bir şekilde duyuruldu. Yapılan duyurudan 1 hafta sonra da XCOM: Chimera Squad, çıkışını gerçekleştirdi. Ana seri için bir yan oyun olan bu yapıt, markasının klasik strateji sistemlerini içerisinde barındırıyor ve aynı zamanda da seriye uzay polisi tadında farklı bir hava getiriyor. Eğer XCOM markasını genel olarak seviyorsanız, XCOM: Chimera Squad oyununda da bir şeyler bulabilirsiniz.

John Wick Hex

Çıkış Tarihi
8 Ekim 2019 ve 5 Mayıs 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
Bithell Games
Dağıtımcı
Good Shepherd Entertainment

2019 senesinde PC için çıkışını gerçekleştirmiş olan John Wick Hex, 2020 senesinde de konsollar için gelecek. Temelinde bir aksiyon-strateji oyunu olan John Wick Hex, konsollar için 2020 senesinde gelecek olan nadir strateji oyunlarından olacak. Tabii bu oyunun temelinde strateji haricinde aksiyonun yattığını da belirtmek lazım. Eğer saf bir strateji oyunu arıyorsanız, listemizdeki diğer video oyunlarına yönelmek isteyebilirsiniz. John Wick Hex, biraz daha aksiyonu seven oyunculara hitap ediyor gibi görünüyor.

The Elder Scrolls: Legends

Çıkış Tarihi
9 Mart 2017 ve 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve iOS
Geliştirici
Dire Wolf Digital
Dağıtımcı
Bethesda Softworks

2017 senesi içerisinde PC, iOS ve Android için çıkışını gerçekleştirmiş olan The Elder Scrolls: Legends, 2020 senesi içerisinde de PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için gelecek. Temelinde bir kart oyunu olan bu yapıt, konsollarda da kendi türünün nadir örneklerinden bir tanesi olacak. Eğer, The Elder Scrolls evreninde geçen, strateji temelli bir kart oyununu deneyimleyebilmek istiyorsanız, bu oyuna şans vermenizi öneriyorum. The Elder Scrolls: Legends, kendi türüne göre biraz güçsüz ama oynanabilir seviyede.

Peaky Blinders: Mastermind

Çıkış Tarihi
20 Ağustos 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
FuturLab
Dağıtımcı
Curve Digital

Netflix üzerindeki popüler serilerden bir tanesi olan Peaky Blinders, 2020 senesinde bir video oyunu olarak oyuncuların karşısına çıktı. Bulmaca ve strateji türündeki bu video oyununda zamanı ve her karakterin atacağı adımları takip ederek, en kısa zamanda bölümleri bitirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda Peaky Blinders: Mastermind, serinin birinci bölümünün öncesini anlatıyor.

Age of Empires III: Definitive Edition

Çıkış Tarihi
15 Ekim 2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Forgotten Empires
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Age of Empires serisinin en beğenilen oyunlarından bir tanesi olan Age of Empires III, yenilenmiş sürümü ile oyuncuların karşısına çıkıyor. Age of Empires III: Definitive Edition, 2020 senesindeki en iyi strateji oyunlarından biri olmaya aday. İsterseniz nostalji yaşamak istiyor olun, isterseniz de bu klasik oyunun zevkini en baştan, en sona kadar bir kere daha yaşamak istiyor olun, bu oyunu öneriyoruz.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x