2020 senesinin en iyi strateji oyunları

2020 senesinde birbirinden farklı ve başarılı strateji oyunları piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Strateji oyunları, aksiyon ve macera gibi türlere baktığınız zaman çok da büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmez. Yine de bu türü çok seven oyuncular bulunur ve o oyuncuların karşısına 2020 senesinde birbirinden başarılı strateji oyunları çıkacak. Bizler de 2020 senesinin en iyi strateji oyunları yazımız ile bu oyunları, sizlere sunmak istiyoruz. Eğer strateji türünü çok seviyorsanız, sayacağımız oyunları da duymuş olabilirsiniz ama yazımız sürekli güncelleniyor olacak; belki yeni oyunlar keşfedersiniz!


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi strateji oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi strateji oyunları hangileridir?

Warcraft III: Reforged

Çıkış Tarihi
28 Ocak 2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Blizzard Entertainment
Dağıtımcı
Blizzard Entertainment

2020 senesinin en iyi strateji oyunları listemize Warcraft III: Reforged ile başlamak istiyoruz. Klasik Warcraft III: Reign of Chaos oyununun bir nevi iyileştirilmiş hali olan bu yapıt, kağıt üzerinde başarılı görünse bile aslında içerisinde orijinal oyuna göre bolca eksiklik bulunduruyor. Yine de eğer şu an Warcraft III: Reign of Chaos oyununu deneyimlemek isterseniz, daha iyi bir alternatifiniz var gibi görünmüyor. Ayrıca Blizzard Entertainment, zamanla bu sürümü de iyileştirebilir diye düşünüyoruz.

Gears Tactics

Çıkış Tarihi
28 Nisan 2020
Platformlar
PC ve Xbox One
Geliştirici
Splash Damage
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Günümüzdeki birçok strateji oyunu, eşli oyunculu veya çoklu oyunculu olarak çıkıyor. Yalnız Gears Tactics, öyle bir oyun olmayacak. Bu oyun ile birlikte hikaye ve tekli oyuncu temelli bir strateji deneyimi yaşayabilmek mümkün olacak. Gears of War evreninde geçecek olan bu oyun, ilk oyunun 12 senesi öncesini konu alacak ve hızlı ve sıra tabanlı bir oynanış sunacak oyunculara. Ayrıca bu video oyununda mikro ödeme gibi zımbırtılar yer almayacak; kozmetik ögeler ve diğerleri emeğiniz ile açılabilir olacak.

Wasteland 3

Çıkış Tarihi
19 Mayıs 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
inXile Entertainment
Dağıtımcı
Deep Silver

Oyuncular tarafından merakla beklenen ve 2020 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan Wasteland 3 de 2020 senesinin en iyi strateji oyunları arasında olmayı hak ediyor. Desert Ranger olacağımız bu oyunda Colorado bölgesini ayakta tutmaya çalışacağız ve karşımıza; derin bir keşif sistemi, takım temelli bir strateji oynanışı, hikayeler, seçimler ve çok daha fazlası çıkacak. Bu video oyunu, bu senenin en iyi strateji oyunlarından biri olmaya aday olan yapıtlar arasında yer alıyor.

Humankind

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Amplitude Studios
Dağıtımcı
SEGA

The Game Awards 2019 sırasında duyurulmuş olan Humankind, tarihsel bir sıra tabanlı strateji deneyimi sunuyor. Bu oyunun en ilgi çekici yönü ise oyunculara tarihin tamamını en baştan yazma imkanı veriliyor olması. Yani bu video oyununda, insanlığın ilk günlerinden başlayıp, uzay ve daha gelecek çağlara kadar ilerleyebilmek mümkün olacak. Oyunda 1 milyondan fazla medeniyet bulunacak ve siz, en baştan seçtiğiniz medeniyeti zamanla, doğal yollarla, şartlara göre değiştirebilmeniz mümkün olacak.

A Total War Saga: TROY

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC
Geliştirici
The Creative Assembly
Dağıtımcı
SEGA

Homeros’un İlyada destanından esinlenerek Troya Savaşı zamanına odaklanan ve devirlerden esinlenen özellikleriyle seriye yenilik katan A Total War Saga: TROY, 2020 senesinin en iyi strateji oyunları listemizin en güçlü oyunlarından bir tanesi. Eğer A Total War Saga serisinin klasik oynanışını sevdiyseniz ve bu yeni oyunda bahsi geçen hikayeye ilgi duyuyorsanız, 2020 senesinde karşınıza çıkacak en iyi strateji oyunlarından bir tanesi olabilir A Total War Saga: TROY.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir