Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

2020 senesinin en iyi simülasyon oyunları

Özellikle Microsoft ve Xbox, 2020 senesinde oyuncuların karşısına inanılmaz bir simülasyon oyunu ile çıkacak.

Son güncelleme:

2020 senesi içerisinde birbirinden farklı video oyunları göreceğiz. Bu oyunlar arasında gerçekçi olan yapıtlar da yer alacak, arcade tipindeki yapıtlar da. Bu yazımızda ise bizler o gerçekçi olan, simülasyon oyunlarına değineceğiz ve 2020 senesinin en iyi simülasyon oyunları yazımız ile sizlere bu senenin en iyi oyunlarını sunacağız. Bu listemiz, 2020 senesi boyunca güncellenecek. Bu sayede de sene boyunca yeni ve başarılı simülasyon oyunlarını bulabileceksiniz. İşte 2020 senesinin en iyi simülasyon yapıtları!


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi simülasyon oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi simülasyon oyunları hangileridir?

Two Point Hospital

Çıkış Tarihi
30 Ağustos 2018 ve 25 Şubat 2020
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch
Geliştirici
Two Point Studios
Dağıtımcı
SEGA

2019 senesi içerisinde PC için çıkmış olan Two Point Hospital, 2020 senesinde konsollar için çıkacak. Türünün klasiklerinden olan Theme Hospital oyununun ruhunu yaşatan Two Point Hospital, eğlenceli bir simülasyon oyunu ve kesinlikle oynanmayı hak ediyor. Özellikle de Theme Hospital oyununu sevdiyseniz veya genel anlamda hastahane yönetme oyunlarını seviyorsanız, bu yapıtı deneyimleyebilirsiniz. Yalnız, bu oyunun kendisini ciddiye almadığını tekrarlamak istiyoruz.

Planet Coaster: Console Edition

Çıkış Tarihi
17 Kasım 2016 ve 2020 (Dördüncü Çeyrek)
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Frontier Developments
Dağıtımcı
Frontier Developments

Planet Coaster, benim bugüne kadar oynadığım en başarılı simülasyon oyunlarından bir tanesi idi. Yalnız bu oyun, 2020 senesine kadar sadece PC üzerinden oynanıyordu. Şimdi ise bu oyun, Planet Coaster: Console Edition adı altında konsollar için gelecek. Yukarıdaki oyunda hastahane yönetiyorduk ve kendisi, türünün en iyisi idi. Bu video oyunu ise tema parkı yönetme konusunda kesinlikle kendi türünün en iyisi; 2020 senesinin en iyi simülasyon oyunları yazımızın güçlü oyunlarından.

Microsoft Flight Simulator

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC ve Xbox One
Geliştirici
Asobo Studio ve The Coalition
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Two Point Hospital ve Planet Coaster: Console Edition, eğlenceli video oyunları. Eğer siz saf bir simülasyon oyunu arıyorsanız, 2020 senesinin en iyi video oyunlarından biri olmaya aday olan Microsoft Flight Simulator, aradığınız yapıt olabilir. Tüm dünyayı 2020 senesinde inanılmaz detaylı bir şekilde oyuncuların ayaklarının altına serecek olan Microsoft Flight Simulator, gerçek bir uçuş simülasyonu olarak da oynanabilecek, arcade bir uçuş oyunu olarak da oynanabilecek.

Kerbal Space Program 2

Çıkış Tarihi
2020 (Dördüncü Çeyrek)
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Star Theory Games
Dağıtımcı
Private Division

2020 senesinin en iyi simülasyon oyunlarında Microsoft Flight Simulator ile sizi gökyüzüne çıkarttık ama şimdi Kerbal Space Program 2 ile uzaya çıkma vakti. Kerbal Space Program 2, Microsoft Flight Simulator kadar ciddi bir simülasyon oyunu değil ama bu kesinlikle oyunu detaysız bir ürün yapmıyor. Uzaya gitme, roket oluşturma gibi konularda oldukça detaylı bir video oyunu olan Kerbal Space Program, eminim ki devam oyunu ile de oyuncuların ağzını açık bırakacaktır.

Animal Crossing: New Horizons

Çıkış Tarihi
20 Mart 2020
Platform
Nintendo Switch
Geliştirici
Nintendo
Dağıtımcı
Nintendo

Nintendo markasının en çok sevilen oyun markalarından bir tanesi olan Animal Crossing, yeni bir oyunu ile 2020 senesinde Nintendo Switch sahiplerinin karşısına çıkacak. Animal Crossing: New Horizons oyununda oyuncular, hep hayali kurulan bir çiftliğin başına geçecek ve hayatlarını yaşayabilecekler. Eğer günlük yaşamın stresinden kaçmak istiyorsanız, Animal Crossing: New Horizons oyununa bu sene içerisinde kesinlikle bir şans vermenizi öneriyoruz efendim

Train Sim World 2

Çıkış Tarihi
6 Ağustos 2020
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Dovetail Games
Dağıtımcı
Dovetail Games

Tren simülasyonu tipinde piyasada sadece birkaç adet video oyunu bulunuyor. 2020 senesinde ise bu türe yepyeni bir oyun katılıyor. Train Sim World 2 isimli bu video oyunu sayesinde oyuncular, trenlerin tarih boyunca gelişimini izleyebilecek ve tabii ki birebir tanıklık edebilecek. Oyuncular, birçok farklı tarihte, o tarihlere ait trenleri deneyimleyebilecek ve olabildiğince en gerçekçi simülasyon deneyimi, bu video oyunu ile yaşanmaya çalışılacak.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

Çıkış Tarihi
4 Eylül 2020
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Vicarious Visions
Dağıtımcı
Activision

Activision ve Vicarious Visions, Tony Hawk’s Pro Skater 1 ve Tony Hawk’s Pro Skater 2 oyunlarının yeniden yapıyor. Bu iki oyun da tek bir paket ile satılacak, o paketin adı da Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 olacak. Serinin en popüler ve en beğenilen oyunlarını içerisinde bulunduracak olan bu paket, ilgili sporu seven oyuncuların mutlaka ilgisini çekecektir ve yine kendi temasında başarılı bir simülasyon deneyimi sunacaktır. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 paketine güvenimiz tam.

Everspace 2

Çıkış Tarihi
2020
Platform
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Rockfish Games
Dağıtımcı
Rockfish Games

2020 senesinde piyasaya sürülecek bir başka başarılı simülasyon oyunu da Everspace 2 olacak. Everspace 2, aslında içerisinde yoğun bir şekilde aksiyon ögelerini de bulunduruyor ama uzay simülasyonu dendiği zaman da akıllara ilk gelen video oyunu markalarından bir tanesidir bizce. Eğer net bir simülasyon değil de içerisinde aksiyonun da yer aldığı bir uzay simülasyonu denemek isterseniz, Everspace 2 oyununa bir şans vermek isteyebilirsiniz 2020 senesi içerisinde çıktığı zaman.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x