2020 senesinin en iyi mobil oyunları

2020 senesinin en iyi mobil oyunları, sizleri akıllı telefonlarınıza bağlayabilir.

Son güncelleme:

Mobil sektör, senelerdir büyüyor ve 2020 senesinde de zirveye ulaşacak gibi görünüyor. Bu sebepten ötürü de birçok dağıtımcı şirket ve geliştirici stüdyosu, oyunlarını mobil platformlara çıkartmak istiyor. Bu sebepten ötürü de iOS ve Android için binlerce video oyunu çıkabilir. İşte bizler de bu oyunlar arasından en iyilerini, 2020 senesinin en iyi mobil oyunları yazımız ile seçmeye çalıştık. Bu yazımız, 2020 boyunca güncellenecek ve en iyi oyunlar için yazımızı takip edebileceksiniz.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi mobil oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi mobil oyunları hangileri?

League of Legends: Wild Rift

Çıkış Tarihi
2020
Platform
iOS ve Android
Geliştirici
Riot Games
Dağıtımcı
Riot Games

PC platformunun en popüler ücretsiz oyunlarından bir tanesi olan League of Legends, 2020 senesinde Riot Games aracılığı ile iOS ve Android için de çıkacak. League of Legends: Wild Rift adı altında oyunculara sunulacak olan bu video oyunu, mobil cihazlarda en iyi MOBA deneyimini vermeyi hedefleyecek. League of Legends oyununun PC sürümünde yer alan tüm özellikleri içerisinde barındırmayı hedefleyen League of Legends: Wild Rift, 2020 senesinin en iyilerinden olabilir.

Plants vs. Zombies 3

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
PopCap Games
Dağıtımcı
EA

Plants vs. Zombies markasının ana serisi, mobil platformlarda devam edecek. 2020 senesi içerisinde ise PopCap Games ve EA, şimdilik sadece Android ve iOS platformlar için Plants vs. Zombies 3 isimli video oyununu piyasaya sürecek. Oynaması ücretsiz olarak planlanan Plants vs. Zombies 3, 2020 senesinin en iyi mobil oyunları arasında yer alan en güçlü yapıtlardan bir tanesi olmayı başarabilir eğer serinin klasik ve eğlenceli oynanışı, mobil cihazlarda da yaşatılabilirse diye düşünüyoruz.

EVE Echoes

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
CCP Games
Dağıtımcı
NetEase Games

EVE Online oyunu hoşunuza gittiyse, iOS ve Android için yeni nesil bir uzay oyununun geldiğini ve bu oyunun EVE Online temelli olduğunu belirtmek isteriz. CCP Games ve NetEase Games, açık beta sürecini geçen aylarda başlattıkları EVE Echoes isimli yeni mobil oyunlarının tam sürümünün 2020 senesi içerisinde çıkartacaklarını duyurdular. Eğer uzayın sonsuzluğunu mobil cihazlarında keşfetmek istiyorsanız, şimdiden açık beta sürecine kendinizi atabilirsiniz bile.

Teamfight Tactics

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Riot Games
Dağıtımcı
Riot Games

Riot Games, 2020 senesinde mobil oyuncuların karşısına sadece League of Legends: Wild Rift ile değil, yine League of Legends oyununun evreninde geçen bir de Teamfight Tactics oyunu ile çıkacak. Bir nevi Dota Underlords ve Auto Chess benzeri oyun olacak olan Teamfight Tactics, PC tarafında halihazırda oynanabiliyor fakat iOS ve Android için oyuncuların birazcık beklemesi gerekiyor. Yine de mobil taraflarda daha iyi bir Dota Underlords ve Auto Chess benzeri oyun bulabileceğinizi düşünmüyoruz.

Project Cars GO

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Slightly Mad Studios ve Gamevil
Dağıtımcı
Slightly Mad Studios

Mobil oyunlar sektöründe Gamevil ekibi pek sevilmez ama Slightly Mad Studios ve Gamevil, 2020 senesi için Project Cars GO oyununu hazırlıyor ve Project Cars markasının kalitesini göz önünde bulunduracak olursak, karşımızda 2020 senesinin en iyi mobil oyunları arasından bir tanesi bulunuyor olabilir. Bu mobil oyunun, mobil cihazlar için yeni nesil grafiklere sahip olacağı söyleniyor ve klasik serinin de oynanış sistemlerin bu yapıtta yer alacağı belirtiliyor geliştiriciler tarafından.

Diablo Immortal

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Blizzard Entertainment ve NetEase
Dağıtımcı
Blizzard Entertainment ve NetEase

Birçok büyük video oyunu markası gibi Diablo da iOS ve Android için 2020 senesinde gelecek. Mobil cihazlara gelecek olan oyunun adı ise Diablo Immortal olacak. Bu video oyunu ile oyuncular, Diablo markasının klasik deneyimini ceplerinde yaşayabilecekler. Eğer Blizzard Entertainment ve NetEase, başarılı bir iş çıkartabilirlerse ve mikro ödemeleri ayarında tutabilirlerse, 2020 senesinin en iyi mobil oyunları listemizin en güçlü oyununun Diablo Immortal olacağını düşünmekteyiz.

Arknights

Çıkış Tarihi
16 Ocak 2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
HyperGryph Studios
Dağıtımcı
HyperGryph Studios

Eğer Gacha tarzı video oyunlarından hoşlanıyorsanız, 2020 senesinin başlarında çıkışını gerçekleştirmiş olan Arknights, mutlaka ilginizi çekecektir. Bu senenin ilk büyük mobil oyunlarından olan Arknights, Tower Defense tarzı bir oynanış ile güçlü bir hikaye sunuyor. Bu sayede, hem Tower Defense tarzı oynanış seven oyuncular memnun oluyor, hem de hikaye ile Gacha türünü birlikte deneyimlemek isteyen oyuncular memnun kalacak. Arknights, bu senenin en iyi Gacha oyunlarından biri olabilir.

Super Meat Boy Forever

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Team Meat
Dağıtımcı
Team Meat

2020 senesinde Super Meat Boy Forever, iOS ve Android platformlarına gelecek. Bu video oyununda amacımız Meat Boy ve Nugget karakterlerini kurtarmamız gerekecek; bu iki karakter de Dr. Fetus tarafından kaçırılmış olacak. Bu mobil oyun, ana seri için bir devam oyunu olacak. Yani, oyuncuların karşısına ufak bir yan ürün çıkmayacak; geliştirici ekip, direkt olarak bir devam oyunu sunacak oyunculara. Super Meat Boy Forever, bu senenin en iyilerinden biri olabilir.

Stranger Things

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Netflix
Dağıtımcı
Netflix

Netflix, geçtiğimiz sene içerisinde büyük bir duyuru yaparak, bir Stranger Things oyununun mobil platformlara 2020 senesi içerisinde geleceğini belirtti. Bu marka için halihazırda bir PC ve konsol oyunu bulunuyor ve Netflix, eğer benzer bir oyun yapacak olursa, o ürünün mobil platformlarda büyük bir sevgi ile karşılaşabileceğini düşünüyoruz. Oyuncular, GPS sistemini kullanarak The Upside Down tarafını keşfedebilecek. Yani, Pokémon GO tarzında bir oyun göreceğiz Netflix cephesinden.

Pokémon Sleep

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Niantic
Dağıtımcı
The Pokémon Company

Eğer 2020 senesinde Pokémon oyunlarını oynamaya devam edebilmek istiyorsanız, hedefinizdeki video oyunu Pokémon Sleep olacak. 2020 senesinde iOS ve Android için Pokémon Sleep çıkacak ve bu oyun, uyku düzeninizi takip ederek, bu bilgileri oyuna aktaracak. Aktarılan bilgiler ise oynanışı oluşturacak. Geliştirici ekip ve dağıtımcı şirket, bu oyunun oynanışının uyku ile alakalı olduğunu belirtti ve Pokémon Sleep, 2020 senesinin en iyi mobil oyunları listemizin en farklı oyunlarından biri gibi görünüyor.

Minecraft Earth

Çıkış Tarihi
2020
Platform
Android ve iOS
Geliştirici
Mojang ve Xbox Game Studios
Dağıtımcı
Mojang ve Xbox Game Studios

Eğer arttırılmış gerçekçilik oyunlarından hoşlanıyorsanız, 2020 senesinde Minecraft Earth oyununun tam çıkışını gerçekleştireceğini belirtebiliriz. Mojang ve Xbox Game Studios tarafından piyasaya sürülecek olan bu yapıt, Android ve iOS için gelecek. Oyuncular, bu video oyununu kullanarak, gerçek dünyayı, Minecraft oyununun evreni ile birleştirebilecek. Bu sayede oyuncular, akıllı telefonlarını kullanarak, yaratıcı yeteneklerini ceplerinden, gerçek dünyaya aktarabilecek.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x