Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları

Oyuncuların karşısına bu sene de birbirinden güzel FPS ve TPS oyunları çıkacak gibi görünüyor.

Son güncelleme:

Günümüzdeki en popüler video oyunu türlerinden bazıları, FPS ve TPS türleridir. Bu türler ile oyuncular, birinci veya üçüncü şahıs bakış açısına geçer ve genelde ateş eder. Tabii her oyunda elimize silah verilmez, bazı video oyunlarında da yakın dövüş silahlarını kullanırız. Bu türler, dediğimiz gibi en popüler türlerden olduğu için bu türde en iyi oyunları bulmak zor olabilir. İşte tam da bu sebepten ötürü sizler için 2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları yazımızı hazırladık.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları

İşte 2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları

PlanetSide Arena

2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları listemize daha yeni duyurulmuş bir FPS oyunu ile başlamak istiyoruz. PlanetSide Arena, 2019 senesi içerisinde sadece PC platformu için çıkışını gerçekleştirecek olan, 500 kişilik bir Battle Royale oyunu. Adından da anlayabileceğiniz gibi PlanetSide evreninde geçecek olan bu oyun, FPS türüne sahip bir oyun ama oyunun temeli Battle Royale değil. Geliştirici ekibin söylediğine göre oyuncular, Battle Royale haricinde de çoklu oyunculu oyun modlarını deneyimleyebilecek. PlanetSide Arena, sadece Battle Royale ile sınırlı olmayacak.

The Outer Worlds

İlk Fallout oyunlarının geliştiricileri tarafından PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilen The Outer Worlds, temelinde bir rol yapma oyunu. Fakat bu oyun açık dünyada geçiyor ve birinci şahıs bakış açısından, silahlar ile oynanabiliyor. Yani, temelinde bir Fallout benzeri oyun var karşımızda. The Outer Worlds, bizleri şimdiden çok heyecanlandırmayı başarıyor ve açıkçası kendisinin oldukça başarılı bir FPS oyunu olabileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden de kendisine, bu yeni listemizde yer veriyoruz.

Far Cry: New Dawn

Far Cry 5 oyunundan neredeyse 20 sene sonrasını ele alacak olan Far Cry: New Dawn, aslında temel oynanış açısından Far Cry 5 ile aynı olacak. Bu kesinlikle kötü bir şey değil; Far Cry 5 oyununun FPS oynanışı bizlere başta çok garip gelse de sonradan alışmıştık ve bayağı eğlenmiştik. Far Cry: New Dawn oyununun diğer özellikleri nasıl olur, Ubisoft bu oyunu nasıl etkileyici hale getirir, şu an bilemiyoruz ama oyunun FPS oynanışının güzel olacağını şimdiden sizlere söyleyebiliriz.

Metro Exodus

2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları listemizin en ilgi çeken oyunu ise Metro Exodus. Şahane grafiklere sahip olan Metro Exodus; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 15 Şubat 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bu oyun ile yarı açık dünyada hem rol yapma ögeleri ile karşılaşacağız, hem gerileceğiz, hem de önümüze gelen her kötü niyetli varlığa ateş edeceğiz. Silah kullanımı bakımından eski Metro oyunları oldukça başarılı idi. Şimdi ise Metro Exodus oyununun başarısız olabilmesi için hiçbir neden göremiyoruz.

Insurgency: Sandstorm

Insurgency serisi, FPS oyunlarının en gerçekçilerinden bir tanesi. Fakat bu oyun 2018 senesinde PC için çıktı, neden bu listede bulunuyor? Çünkü Insurgency: Sandstorm, 2019 içerisinde PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Eğer konsol rahatlığında gerçekçi bir FPS deneyimi yaşamak istiyorsanız, Insurgency: Sandstorm oyununu beklemenizi öneriyoruz; Insurgency: Sandstorm, türünün en iyilerinden bir tanesidir bizim için.

RAGE 2

Bethesda tarafından dağıtımcılığı üstlenilecek olan RAGE 2, FPS oyunlarındaki çılgınlık seviyesini yukarı taşımayı hedefleyen bir video oyunu. RAGE 2; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 14 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirecek. Oyuncular, bu video oyunu ile hem hayali, hem de gerçekçi silahları, birinci şahıs bakış açısından kullanabilecek. Ayrıca bu oyunda oyuncuların bazı yetenekleri de olacak. id Software ve Avalanche Studios tarafından geliştirilen bu yapıt, şimdiden birçok oyuncuyu heyecanlandırıyor.

DOOM Eternal

Oyuncuları en çok heyecanlandıran FPS oyunlarından bir tanesi ise DOOM Eternal. 2016 senesinde karşımıza çıkmış olan DOOM, gerçekten hem oynanışı, hem de performansı ile kendisine hayran bıraktırmıştı bizleri. Şimdi ise direkt olarak o oyunun devamı geliyor. 2019 içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan DOOM Eternal, içerisinde yepyeni silahları ve hatta fantastik bir kılıcı da bulunduracak. Eğer klasik Doom oyunlarını sevdiyseniz, bu video oyununu kesinlikle kaçırmamanızı öneriyoruz efendim.

Serious Sam 4: Planet Badass

Evet, Doom klasik bir seri idi ama 2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları listemizin tek klasik serisi Doom değil; bir de Serious Sam var. Serious Sam serisi, Serious Sam 4: Planet Badass isimli bir video oyunu ile 2019 içerisinde tekrar karşımıza çıkacak. Croteam tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından dağıtımcılığı üstlenilecek olan bu video oyunu; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Tahmin edebileceğiniz gibi bu video oyunu da temelinde bir FPS, hem de eğlenceli bir FPS.

Dying Light 2

Listemizdeki bu video oyunu ile eğlenceyi bir kenara bırakıyoruz ve zombileri, gerilim ile aramıza alıyoruz. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 2019 içerisinde karşımıza çıkacak olan Dying Light 2, bu sefer içerisinde dev gibi bir açık dünya ile rol yapma ögelerini bulunduracak. Oyuncular, bu tip mekaniklerle eğlenirken de serinin klasik FPS oynanışı sunulacak. Yepyeni ateşli ve yakın dövüş silahlarına kavuşup, zombilerin arasından çılgın parkur hareketleri ile geçebileceğiz.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood da listemizdeki diğer video oyunları gibi 2019 içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Wolfenstein: Youngblood, FPS tipi oynanışı ile bizlere yine bolca Nazi öldürtecek. Ayrıca seride önemli bir yenilik ile bu oyun, eşli oyuncu destekli olarak oynanabilecek. Yani, bu oyun ile sunulacak olan güzel FPS deneyimini, çevrim içi bir şekilde arkadaşınız ile birlikte de yaşayabileceksiniz efendim.

Realm Royale

Realm Royale aslında çıkışını 2018 senesinde gerçekleştirmişti ama bu oyun konsollara 22 Ocak 2019 tarihinde geldi. Eğer kahraman temelli, TPS tarzı oynanışa sahip bir Battle Royale oyunu arıyorsanız, Realm Royale oyununu kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Temelinde aksiyon ögelerini de bulunduran bu oyun, sizi bir süre boyunca eğlendirecektir.

Apex Legends

Realm Royale ardından tekrar bir Battle Royale oyununa değinmek istiyoruz yalnız bu oyun TPS değil, FPS türünde. Respawn Entertainment ve EA ekipleri tarafından piyasaya sürülen Apex Legends, oldukça başarılı ve kaliteli sistemlere sahip bir oyun. Bu oyunun tek eksiği, güncellemelerin çok sık gelmemesi ve oyunun ödüllendirici olmaması. Yine de 1 kere olsa bile bu oyunu deneyimlemenizi öneririz.

Borderlands: Game of the Year Edition

Borderlands: Game of the Year Edition, 2019 senesinde PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Bana soracak olursanız, bu video oyunu Borderlands serisinin en kötü oyunu ama yine de bu evrene adım atmayı düşünüyorsanız, kesinlikle deneyimlemeniz gerekiyor bu ganimet temelli FPS oyununu.

Borderlands 3

Borderlands: Game of the Year Edition ardından tabii ki Borderlands 3 oyununu da 2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları listemize eklememiz gerekiyor. Borderlands 3, serisinin bugüne kadar piyasaya sürülecek en iyi oyunu gibi görünüyor. Eğer ganimet temelli FPS oyunlarından hoşlanıyorsanız, bu deneyimi de çevrim dışı şekilde veya eşli oyunculu şekilde denemek istiyorsanız, bu oyun radarınıza girmeli.

Gears 5

2019 senesinin en iyi FPS ve TPS oyunları listemizin sıradaki oyunu da Gears 5. Gears of War serisinin yeni video oyunu olacak olan Gears 5; TPS temelli, siper mekaniklerine sahip olan en iyi video oyunlarından bir tanesi olabilir. Bu cümleyi, serinin eski oyunlarına bakarak, çok büyük bir rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca, serinin bir önceki oyunu gibi Gears 5 oyununun da grafik açısından oldukça etkileyici olacağını tahmin ediyoruz.

Wolfenstein: Cyberpilot

Eğer güzel bir FPS deneyimini sanal gerçekçilik ile yaşamak istiyorsanız, sizlere 2019 senesinde çıkacak olan Wolfenstein: Cyberpilot oyununu önerebiliriz. Wolfenstein: Cyberpilot ile 1980 senesindeki Paris’e döneceğiz ve Naziler ile savaşacağız. Oyuncular, bu video oyununu birçok sanal gerçekçilik başlığı ile de oynanabilecek.

Dying Light: Bad Blood

Biliyoruz, Dying Light: Bad Blood çıkışını 2018 senesinde sadece PC için gerçekleştirdi ama bu çıkış, erken erişim süreci için geçerliydi. Dying Light için geliştirilen bu PvEvP modunun tam çıkışı PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 2019 içerisinde gerçekleştirilecek. Ücretsiz bir yapıya sahip olan Dying Light: Bad Blood, rekabetçi bir Battle Royale tarzı oyun olarak görünüyor.

Halo: The Master Chief Collection

2014 senesinde Xbox One için çıkışını gerçekleştirmiş olan Halo: The Master Chief Collection, çok uzun zamandır PC oyuncuları tarafından Windows 10 için bekleniyordu. Microsoft ise PC oyuncularının bu dileğini kabul etti ve Halo: The Master Chief Collection oyununu PC için 2019 senesine duyurdu. Eğer Halo serisini daha önce deneyimlemediyseniz, serinin yeni oyunu çıkmadan önce Halo: The Master Chief Collection paketine göz atmanızı öneririz. Paketin içerisinde gerçekten efsanevi oyunlar bulunuyor.

Hunt: Showdown

Optimizasyon konusunda her zaman başarısız olmuş olan Hunt: Showdown, 2019 senesinde Xbox One için çıkışını gerçekleştirdi. Xbox One üzerinde de pek başarılı bir optimizasyona sahip olmayan Hunt: Showdown, yine de oyunculara gayet eğlenceli bir FPS deneyimi sunuyor. Özellikle de bu oyunu birlikte oynayabileceğiniz bir arkadaşınız varsa, işte o zaman maksimum eğlenceye ulaşabiliyorsunuz.

Destiny 2: Shadowkeep

Destiny 2: Shadowkeep, aslında bir video oyunu değil; genişletme paketi. Fakat Shadowkeep ile oldukça derinden bir değişiklik görecek olan Destiny 2, bu yüzden listemizde yer alıyor. Ayrıca Destiny 2: Shadowkeep ile birlikte Destiny 2: First Light oyununun çıkacağını da söylemek isteriz. Bu oyun, tamamen ücretsiz olacak ve oyuncuların böylesine kaliteli bir FPS deneyimini kaçırmasını istemeyiz.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, benim için başarısız bir TPS oyunu idi ama Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, duyurusu ile kalitesini hissettirdi. Ayrıca, Ubisoft ekibinin bu sefer topluluğunu dinlediğini ve bu şekilde Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununun geliştirildiğini de gördük. Bu sebepten ötürü de Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, kesinlikle 2019 senesinin en iyi TPS oyunlarından biri olabilir.

Call of Duty: Modern Warfare

5 senedir geliştirilmekte olan yeni bir oyun motoru ile gelecek olan Call of Duty: Modern Warfare, Modern Warfare serisini en baştan, daha farklı bir şekilde başlatacak. Bu video oyunu ile savaşın gri noktalarına yolculuk edeceğiz. Bu yüzden de daha karanlık bir deneyim yaşayacağız. Ayrıca, Call of Duty serisinin de Battlefield ile birlikte sürekli olarak başarılı bir FPS deneyimi sunduğunu da belirtmek gerekir.

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes, aslında listemizdeki diğer video oyunları gibi silah temelli bir yapıt değil. Kendisi daha çok Dark Souls ve Bloodborne tipinde bir aksiyon ve rol yapma oyunu ama oyundaki silahların kullanımı o kadar başarılı ki Remnant: From the Ashes oyununu bu listemize eklemeye karar verdik. Üçüncü şahıs bakış açısından oynanan bu yapıt, size farklı bir deneyim yaşatabilecek kapasitede.

Postal 4: No Regerts

Oyuncular tarafından geçmişte çok sevilmiş olan Postal serisi, dördüncü oyunu ile 2019 senesinde geri döndü. Postal 4: No Regerts, tam çıkışını değil de erken erişim çıkışını 2019 senesi içerisinde gerçekleştirdi ama yine de kendisini listemize eklemek istedik. Postal 4: No Regerts, kaliteli bir FPS oyunu yerine eğlenebileceğiniz bir FPS oyunu olabilir bizce.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir