Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları

Anlaşılan o ki oyuncular, 2019 senesinde aksiyon temelli video oyunlarına doyacak.

Son güncelleme:

Video oyunu dünyasının en yaygın oyun türlerinden bir tanesi olan aksiyon, 2018 senesinde olduğu gibi 2019 senesinde de sektördeki varlığını yoğun bir şekilde hissettirecek gibi görünüyor. Seneye şöyle bir baktığımız zaman aksiyon türünde olup da piyasaya sürülecek yüzlerce, belki de binlerce video oyunu görüyoruz. Peki, bu oyunlardan hangileri en iyisi? Bu sorunun cevabını, 2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları yazımız ile vereceğiz.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları

İşte 2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları

Ace Combat 7: Skies Unknown

Simülasyon ile aksiyon ögelerini birleştiren bir video oyunu ile 2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemize başlamak istiyorum. Ace Combat 7: Skies Unknown, savaş uçaklarının temel alındığı bir simülasyon ve aksiyon oyunu. Eğer siz aksiyonunuzu karada veya suda değil de havada yaşamak istiyorsanız, sizlere bu video oyununu kesinlikle önerebilirim.

Resident Evil 2

Sıradaki oyunumuz ise sizleri göklerden alıp, kısmen gerilim dolu mekanlara sokacak. Resident Evil 2, temelinde bir korku/gerilim oyunu ama çok kısa bir süre sonra bu ögelerin yerini, aksiyonunun aldığını söyleyebiliriz. Resident Evil 2, yer yer bir macera ve bulmaca oyunu gibi de görülebilir fakat ben, aksiyon arayan oyuncuların bu oyun ile daha çok eğleneceğini düşünüyorum.

Genesis Alpha One

Bana soracak olursanız, Genesis Alpha One aslında listemizin en güçsüz oyunu. Bu video oyununun tekniksel anlamda pek başarılı olduğunu da söylemem ama oyunun sunduğu aksiyon deneyimi bence gayet hoştu. Birinci şahıs bakış açısından oynanan bir nişancı oyununa benzeyen Genesis Alpha One, içerisinde uzay gemisi inşaatı gibi ögeler de bulunduruyor ve bu yüzden de listemize girebiliyor.

Yakuza Kiwami

Bana soracak olursanız, son zamanlarda piyasaya sürülmüş en iyi Yakuza oyunlarından bir tanesi olan Yakuza Kiwami, bu sene içerisinde PC için çıkışını gerçekleştirerek, 2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listeme girmeyi başardı. Eğer, kısmen ilgi çekici bir hikaye ve bol derinlikli bir oynanış deneyimi ile aksiyon dolu anlar yaşamak istiyorsanız, bu oyunu tercih edebilirsiniz.

Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza Kiwami ile işiniz bittikten sonra Yakuza 6: The Song of Life oyununa da şans vermek isteyebilirsiniz. 2019 senesi içerisinde PC için çıkışını gerçekleştirecek olan Yakuza 6: The Song of Life, beşinci oyunun direkt olarak bir devam oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yakuza Kiwami ile serinin temelini görüp, Yakuza 6: The Song of Life ile güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz bence.

World War Z

World War Z, bu senenin merakla beklenen ama çıkışını gerçekleştirdiği zaman da hayal kırıklığı ile karşılanan bir video oyunu idi. Yüzlerce, belki de binlerce zombi sürülerine karşı, eşli oyunculu şekilde savaş verdiğimiz World War Z, bence arkadaşlarla oynandığı zaman eğlenceli bir aksiyon oyunu olabilir. Yine de bu oyuna çok yükselmenizi önermiyorum.

Devil May Cry 5

Devil May Cry serisinin şu an için en güncel oyunu olan Devil May Cry 5, kesinlikle aksiyon dolu, eğlenceli bir video oyunu. Eğer bu sene içerisinde şöyle macera karışımlı, rol yapma ögelerine sahip, bol eğlenceli, hafif ciddi bir video oyunu arıyorsanız Devil May Cry 5 oyununa kesinlikle şans vermeniz gerekiyor. Bence, 2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemin en güçlü oyunu da şimdilik budur.

Rebel Galaxy Outlaw

Eğer kendinizi tekrar uzayın derinliklerine bırakmak istiyorsanız da Rebel Galaxy Outlaw isimli video oyununu sizlere önerebilirim. Bu video oyunu ile uzayda gemi savaşları yapabilmek, kısmen güçlü bir hikayeye tanıklık edebilmek ve uzay zorbalarına karşı savaşmak, kesinlikle mümkün. Özellikle uzay gemisi savaşları sırasında aksiyonun doruk noktasına ulaşabileceğini de söyleyebilirim.

The Walking Dead: Saints & Sinners

2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemin sıradaki oyunu ise The Walking Dead: Saints & Sinners. Yalnız bu oyunu herkesin oynayabileceğini sanmıyorum; oyunu çalıştırabilmek için bir sanal gerçekçilik cihazına sahip olmanız gerekecek. Eğer sanal gerçekçilik ile aranız varsa, bu video oyunu ile kendinizi The Walking Dead evrenine atabilirsiniz.

Marvel’s Iron Man VR

The Walking Dead: Saints & Sinners gibi Marvel’s Iron Man VR da isminden anlayabileceğiniz gibi bir sanal gerçekçilik oyunu. Muhtemelen sadece PlayStation VR için çıkışını gerçekleştirecek olan Marvel’s Iron Man VR, Demir Adam olmak isteyen oyuncuların dileğini yerine getirecek gibi görünüyor. Tabii karşımızda bir sanal gerçekçilik oyunu olduğu için beklentilerinizi de düşük tutmak isteyebilirsiniz.

Blood & Truth

2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemizde sizlere bahsedebileceğimiz bir başka sanal gerçekçilik oyunu da tabii ki Blood & Truth. Bu video oyunu da Marvel’s Iron Man VR gibi sadece PlayStation VR için çıkışını gerçekleştirecek ama bugüne kadar yayımlanan videolara baktığımız zaman bu video oyununun aksiyon dolu olduğunu görebilmek gayet mümkün. Yani, oyuna bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Bayonetta 3

Eğer sizler aksiyonunuzu Nintendo Switch üzerinde yaşamayı tercih ediyorsanız da sizlere önerebileceğim video oyunu, Bayonetta 3 olacaktır. 2019 senesinde çıkışını gerçekleştirecek olan Bayonetta 3 oyununun, serinin diğer oyunları gibi beklentileri karşılayacağını ve oyuncuların aksiyon isteğini doyuracağını düşünüyorum. Tabii bu oyunda ilgi çekebilen farkı ögeler de bulunmuyor değil.

Gears Pop!

Yok, siz aksiyonunuzu Nintendo Switch değil de mobil cihazlarda yaşamak istiyorsanız, yine 2019 senesi içerisinde iOS ve Android için piyasaya sürülecek olan Gears Pop! oyununu önerebilirim. Gears of War serisinin yeni oyunu olacak olan Gears Pop!, Funko Pop! temalı tatlı görünüşü ile serinin eğlenceli evrenini mobil cihazlara getiriyor.

Dead or Alive 6

2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemizin sıradaki oyunu aslında dövüş temelli bir yapıt. Fakat internet sitemizde, dövüş oyunlarına ayrı bir yazı hazırlamadığımız için Dead or Alive 6 oyununu da, sıradaki oyunu da bu listemizde belirtmeye karar verdik; bu iki video oyunu da aksiyon yönünden oyuncuları memnun edecek seviyede.

Mortal Kombat 11

Dead or Alive 6, aksiyon yönünden Mortal Kombat 11 oyununun kesinlikle gerisinde kalıyor. Bu video oyunu ile Mortal Kombat serisinin evreni bir adım daha ileriye giderken; oyunculara başarılı dövüşçü kadrosu, hikaye ve diğer oynanış ögeleri ile hoş bir deneyim sunuluyor. Eğer dövüş ve aksiyon ögelerini birlikte arıyorsanız, bu video oyununu kesinlikle sizlere öneriyoruz.

Samurai Shodown

Eğer klasik bir dövüş oyununun yeni sürümünü arıyorsanız, Samurai Shodown oyunundan daha iyisini bulamazsınız. Halihazırda konsollar için çıkışını gerçekleştirmiş olan Samurai Shodown, bir dövüş oyunu ama listemizdeki diğer 2 video oyunu gibi bu yapıtı da aksiyon türünden sayabiliriz ve 2019 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemize ekleyebiliriz.

MediEvil

Samurai Shodown gibi MediEvil da klasik bir deneyimi günümüze taşıyor. 25 Ekim 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan bu video oyunu, sadece PlayStation 4 oyuncularına sunulacak. Hack & Slash tipindeki bu video oyunu ile oyuncular, daha modern bir şekilde hem nostalji, hem de yeni bir deneyim yaşayabilecek.

Death Stranding

Hideo Kojima isimli efsanevi bir oyun yapımcısı tarafından senelerdir PlayStation 4 için geliştirilmekte olan Death Stranding, sonunda piyasaya sürülmeye hazır. 2019 senesinin sonbahar aylarında çıkacak olan Death Stranding ile oldukça benzersiz bir deneyim yaşayacağız. Aslında bu deneyim, macera türüne daha yakın olabilir ama bizler yine de Metal Gear Solid kadar yoğun bir aksiyonun da Death Stranding oyununda yer alacağını düşünüyoruz.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Ancestors: The Humankind Odyssey, aslında bir aksiyon oyunundan ziyade macera türünde ama yine de aksiyon oyunu seven insanlara hitap edebilecek şekilde. Ancestors: The Humankind Odyssey ile bir maymun oluyoruz ve kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Eğer aksiyon-macera oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren yapıtlar arıyorsanız, Ancestors: The Humankind Odyssey oyununu denemek isteyebilirsiniz.

Ghostbusters: The Video Game Remastered

Ghostbusters markasını bilmeyen, eminiz ki yoktur ama Ghostbusters: The Video Game isimli oyunu herkes bilmiyor olabilir. 2019 senesinde ise bu video oyununun yenilenmiş sürümü olan Ghostbusters: The Video Game Remastered çıkışını gerçekleştirecek. Eğer Ghostbusters markasının yenilenmiş deneyimini yaşamak istiyorsanız, bu video oyununu denemenizi mutlaka öneriyoruz.

Judgment

Yakuza serisine bağlı bir video oyunu olan Judgment, aynı Yakuza gibi bir aksiyon deneyimi sunabiliyor. Batı kültürüne kısmen uzak bir deneyim yaşamak isterseniz, bu video oyununu sizlere rahatlıkla önerebiliriz. Ayrıca bu video oyunu ile daha farklı kültürleri keşfedebilmeniz de mümkün olacaktır. Batı kültüründeki video oyunları ile Asya kültüründeki oyunlarda önemli farklılıklar olabilir.

Sniper: Ghost Warrior Contracts

Eğer keskin nişancı olmayı seviyorsanız ve halihazırda Sniper Elite 4 oyununu deneyimlediyseniz, gözünüzü kesinlikle Sniper: Ghost Warrior Contracts yapıtına çevirebilirsiniz. Bana soracak olursanız bu oyun, rakibi kadar yüksek bir kaliteye sahip değil ama yine de gerçekçi keskin nişancı deneyimi ile türü sevenleri memnun edebilecektir.

Darksiders Genesis

Üçüncü şahıs bakış açısından oynanan bir seri olarak tanıdığımız Darksiders, Darksiders Genesis ile değişecek ve Diablo serisine benzer bir tarz olacak. Aslında içerisinde bolca macera ve rol yapma oyunu mekaniklerini de bulunduran Darksiders Genesis, bizce 2019 senesinin başarılı aksiyon oyunlarından bir tanesi olacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir