Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

2019 senesinin en iyi açık dünya oyunları

2019 içerisinde oyuncuları Anthem ve The Outer Worlds gibi birçok açık dünya oyunu bekliyor.

Son güncelleme:

2019 senesinde karşımıza belki binlerce, belki de on binlerce video oyunu çıkacak. Bu oyunların da her biri farklı türlerde olacak. İşte bu yazımızda, açık dünya tipinde olan video oyunlarına yer vereceğiz ve sizlere 2019 senesinin en iyi açık dünya oyunlarını sunacağız. Ayrıca bu listemizi de 2019 boyunca belli aralıklar güncelleyeceğiz. Böylece sürekli olarak bu senenin en iyi açık dünya oyunlarını takip edebileceksiniz.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2019 senesinin en iyi açık dünya oyunları

İşte 2019 senesinde piyasaya sürülecek en iyi açık dünya oyunları

Crackdown 3

Microsoft Studios tarafından dağıtımı üstlenilecek olan Crackdown 3, Sumo Digital tarafından geliştirilmekte. Bu video oyunu, Windows 10 ve Xbox One platformları için çıkışını yapacak. Temelinde bir aksiyon-macera oyunu olan Crackdown 3, oyunculara en çılgın ve en yıkılabilir açık dünya deneyimini sunmaya hazırlanıyor. 15 Şubat 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan bu açık dünya oyunu, her ne kadar birkaç kez ertelenmiş olsa da, bize soracak olursanız bu senenin en iyilerinden bir tanesi olacak.

Far Cry: New Dawn

Far Cry 5 oyununun 17 sene sonrasını anlatacak olan Far Cry: New Dawn ile Far Cry 5 oyununun açık dünyasına geri döneceğiz. Fakat bu yeni oyun ile kıyamet sonrası bir açık dünya göreceğiz. Ubisoft tarafından hem geliştirilen, hem de dağıtımcılığı üstlenilecek olan bu video oyunu; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek. Çıkışını 15 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirecek olan Far Cry: New Dawn, klasik Far Cry deneyimini, kıyamet sonrası bir açık dünya ile birleştireceği için 2019 senesinin en iyi açık dünya oyunlarından bir tanesi olabilir.

Anthem

Eğer Tom Clancy’s The Division, Destiny veya Diablo serilerine benzer bir deneyim yaşamak istiyorsanız ve bunu açık dünyada yapmak istiyorsanız, Anthem sizleri bekliyor. EA tarafından dağıtımcılığı üstlenilecek olan bu yapıt, BioWare tarafından geliştirilmekte. Ayrıca bu video oyunu, 22 Şubat 2019 tarihinde hem PC, hem Xbox One, hem de PlayStation 4 platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Projenin arkasında EA olduğu için biraz korkuyoruz ama BioWare, eminiz ki güzel bir video oyunu ile karşımıza çıkacaktır. Tabii oyun bugüne kadar çok güzel bir şekilde gösterildi. Bu güzellik, umuyoruz ki oyun çıktığı zaman da korunur.

Tom Clancy’s The Division 2

Tom Clancy’s The Division, çıkışında çok başarılı bir video oyunu değildi ama Ubisoft, bir şekilde oyunu rayına sokmayı başardı. Şimdi ise Tom Clancy’s The Division oyununun devamı geliyor. 15 Mart 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Tom Clancy’s The Division 2 ile Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti, oyunculara açık bir dünya olarak sunulacak. Tom Clancy’s The Division oyununun açık dünyası gerçekten çok güzeldi. Umuyoruz ki bu başarı, Tom Clancy’s The Division 2 ile de devam ettirilecek.

The Sinking City

21 Mart 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan The Sinking City, 2019 senesinin en iyi açık dünya oyunları listemizin en ilginç oyunlarından bir tanesi. Frogwares tarafından geliştirilen ve Bigben Interactive tarafından dağıtımcılığı üstlenilecek olan The Sinking City, listemizdeki diğer video oyunları kadar büyük değil ama yine de kendisini yakından takip etmenizi öneriyoruz. 2019 yılının sürpriz oyunlarından biri bu olabilir ve açık dünyası ile oyuncuları, kendisine bağlayabilir. En azından bizler böyle hissediyoruz. Ayrıca bu oyun Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor. Yani, o açık dünyanın detaylı olacağını da şimdiden söyleyebiliriz.

Days Gone

Sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirecek olan Days Gone, oyunculara açık bir dünyada tekrar zombi deneyimini yaşatmayı hedefliyor. SIE Bend Studio tarafından Unreal Engine 4 ile geliştirilen Days Gone, Sony Interactive Entertainment tarafından dağıtılacak. Bu oyun, birinci parti bir oyun olduğu için bizce üçüncü parti oyunlara göre çok daha kaliteli olacak. Bu kalite de mutlaka oyunun açık dünyasına yansıyacaktır diye düşünüyoruz. Eğer zombileri seviyorsanız ve PlayStation 4 sahibi iseniz bu açık dünya oyununu kaçırmak istemezsiniz.

RAGE 2

Listemizdeki birçok açık dünya oyunu oldukça ciddi bir yapıya sahip. Bu ciddiliği sadece Far Cry: New Dawn ve Rage 2 bozabiliyor. id Software ve Avalanche Studios tarafından geliştirilen bu oyun, Bethesda tarafından dağıtılacak. Daha önce yapılan açıklamalara göre geliştirici ekipler, orijinal Rage oyunu ile yapılan hataları takip etmeyecekti ve Rage 2 ile karşımıza benzersiz ve kusursuz bir açık dünya oyunu çıkartacaktı. Bu oyun 14 Mayıs 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek ve muhtemelen oyunun ne kadar güzel olduğunu da o zaman görebileceğiz.

Biomutant

Experiment 101 tarafından geliştirilen Biomutant, THQ Nordic tarafından dağıtılacak. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkacak olan bu oyunun net çıkış tarihi ne yazık ki bilinmiyor ama oyunun 2019 içerisinde çıkacağını biliyoruz. Aksiyon, rol yapma ve açık dünya ögelerini birleştiren Biomutant, eminiz ki açık dünya yapısına sahip rol yapma oyunlarını çok seven oyuncuların tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Hatta bu oyun, THQ Nordic tarafından dağıtılmış olan en iyi oyunlardan bir tanesi bile olabilir.

Dying Light 2

Dying Light oldukça başarılı bir video oyunu olmuştu. Bu oyun ile hem açık dünya, hem rol yapma, hem zombi, hem parkur, hem aksiyon, hem de macera türleri birleşmişti. Şimdi ise bu güzel video oyununun devamı geliyor PC, PlayStation 4 ve Xbox One için. 2019 senesi içerisinde çıkışını yapacağını bildiğimiz Dying Light 2, yine parkur ve zombi ögelerini birleştirecek ama bu sefer oyunun açık dünya özellikleri daha güçlü olacak. Oyunda verdiğimiz her karar açık dünyayı etkileyecek. Bu yüzden de oyunun açık dünya kısmının gayet güzel olabileceğini tahmin ediyoruz.

Black Desert

Evet, biliyoruz; Black Desert Online şu an PC için çıktı ama bizler bu listemizde oyunun Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerinden bahsedeceğiz. Bir çevrim içi rol yapma oyununa göre oldukça büyük ve kaliteli olan Black Desert Online, şu an piyasada görebileceğiniz en iyi açık dünyalardan bir tanesini oyunculara sunuyor. Bu oyunun beta sürümü şu an Xbox One üzerinde aktif olsa da PlayStation 4 sahipleri oyuna erişemiyor. Fakat Black Desert Online oyununun geliştirici ekibinden yapılan açıklamalara göre 2019 içerisinde bu oyun iki konsol için de çıkmış olacak.

Skull & Bones

Listemizdeki neredeyse tüm video oyunları ile ayaklarımız toprağa basıyor ama Ubisoft tarafından geliştirilen ve dağıtılacak olan Skull & Bones ile bu durum bozuluyor; Skull & Bones ile denizlere açılıyoruz. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 2019 içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan bu video oyunu, verilen bilgilere göre oyuncuları dev gibi bir açık dünyanın içerisine gemiler ile bırakacak ve ardından aksiyon başlayacak. Bu video oyunu ile 2019 senesinin en iyi açık dünya oyunları listemize bir renk verelim dedik.

The Outer Worlds

Obsidian Entertainment isimli efsanevi bir stüdyo tarafından, Fallout serisine benzer bir açık dünya oyunu 2019 senesinde geliyor. İlk Fallout oyununun geliştirici ekibi PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştiriyor The Outer Worlds oyununu. Şimdilik bu oyun hakkında çok fazla bir bilgimiz yok ama oyunu geliştiren kişiler oldukça kaliteli olunca, The Outer Worlds ile sunulacak olan deneyimin de oldukça kaliteli olduğunu tahmin ediyoruz. Umuyoruz ki Obsidian Entertainment bizim bu düşüncelerimizi kırmayacak.

The Surge 2

Deck13 tarafından geliştirilen ve Focus Home Interactive tarafından dağıtımı üstlenilecek olan The Surge 2, şimdilik sadece PC için 2019 senesi içerisinde çıkacak gibi görünüyor. The Surge, oyunculara gayet güzel sayılabilecek bir açık dünya deneyimi sunmuştu. Serinin ikinci oyunu olan The Surge 2 ile de benzer bir deneyimin sunulacağını tahmin etmekten başka hiçbir şey yok şu an elimizde ne yazık ki.

Shenmue 3

27 Ağustos 2019 tarihinde PC ve PlayStation 4 için çıkacak olan Shenmue 3, açık dünyasında Çin’e yer verecek ve oyunculara büyük, detaylı bir dünya sunulacak. Shenmue 3, geliştirilme süreci boyunca birçok kez ertelenmişti ve son ertelenme de oyununun daha fazla cilalanması için açıklanmıştı. Umuyoruz ki Deep Silver ve Neilo ile Ys Net, bu oyun ile neler yaptıklarını iyi biliyordur çünkü Shenmue 3 çok uzun zamandır oyuncular tarafından beklenen bir açık dünya oyunu idi.

ATLAS

Korsan temelli bir hayatta kalma oyunu olan ATLAS, şu an piyasanın en iyi oyunu değil. Hatta ATLAS için en kötü oyun bile diyebiliriz ama sözde 2019 senesinde erken erişim sürecinden çıkacak olan bu video oyunu, gerçekten hoş bir açık dünyaya ait. Bu yüzden de ATLAS, kendisini bu listemizde büyük bir rahatlıkla bulabiliyor.

Red Dead Redemption 2

Biliyoruz, Red Dead Redemption 2 aslında 2019 senesinde ilk defa çıkmadı; PlayStation 4 ve Xbox One için 2018 senesinde çıktı ama bu oyun, sürpriz bir şekilde PC için çıkışını gerçekleştirdi. Daha önce listemizde tekrar çıkışını gerçekleştiren oyunlara yer verdiğimiz için PC oyuncularını düşünerek, Red Dead Redemption 2 oyununu 2019 senesinin en iyi açık dünya oyunları listemize ekliyoruz. Rockstar Games, gerçekten kusursuz bir açık dünya oyunu geliştirdi ve oyunculara sundu.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir