Şu sıralar oyuncular Call of Duty: Black Ops IIII oyununu bekliyor ama hepimiz biliyoruz ki, o oyunun ömrü de 1 sene olacak çünkü 2019 senesinde serinin yeni oyunu gelecek. Bu oyunu Infinity Ward ekibi geliştirecek. Şimdi ise stüdyo tarafından yayımlanan bir iş ilanına bakacak olursak; ekibin geliştireceği oyun hem senaryo moduna sahip olacak, hem de yeni nesil konsollarda karşımıza çıkacak. Evet, yeni nesil konsol dedik. Ekibin iş ilanına göre 2019 senesinde çıkacak olan Call of Duty, yeni Xbox ve PlayStation 5 için geliştiriliyor olabilir.

Call of Duty

2019 senesinin Call of Duty oyunu neye benzeyecek?

Infinity Ward ekibinin iş ilanına göre stüdyo, geçici bir senaryo yazarı arıyor. İş ilanına bakacak olursak bu yazar; yeni, heyecan verici, yeni nesil ve henüz duyurulmamış bir video oyunu üzerinde çalışacak. bahsettiğimiz seriye yeni oyun çıkartma sırasının Infinity Ward ekibinde olduğunu düşünürsek, bahsedilen bu video oyunu yeni bir Call of Duty olabilir.

Yayımlanan iş ilanına bakacak olursak, bahsettiğimiz video oyununun senaryo modunda sinematik deneyimler öne çıkıyor. Aynı şekilde bu iş ilanında, FPS oyunları için deneyim isteniyor. Bu noktada da zaten geliştirilen oyunun, bahsettiğimiz seriye ait yeni bir oyun olduğu düşünülebiliyor.

Peki, tüm bu gelişmeler hakkında neler düşünüyorsunuz? 2019 senesinde çıkışını gerçekleştirecek olan bu oyun, gerçekten yeni nesil konsollar için geliştiriliyor olabilir mi? Bizler yeni nesil konsolların çıkışını en erken 2020 senesinde bekliyorduk ama E3 2019 sırasında yapılacak bir duyuru ile birlikte de yeni nesil konsollar karşımıza çıkabilir. Ardından da birkaç ay sonra bu yeni nesil konsollar, piyasada oyuncular ile buluşabilir.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster