Tek oyunculu senaryo modunun bulunmayacağı Call of Duty: Black Ops IIII için, oyunun çıkışının ardından nasıl bir desteğin sunulacağına dair yeni bilgiler paylaşıldı. Bir YouTube içerik üreticisi tarafından yayımlanan video vasıtasıyla, bizler de oyuna dair hazırlanan yeni gelişmelerden haberdar olduk. Yazımızın en alt kısmından izleyebileceğiniz videoda; Call of Duty: Black Ops 4 oynanış görüntüleriyle birlikte, oyunun çıkış süreci sonrasında alacağı desteklerden bahsediliyor. Bakalım, oyunun yayımcısı Activision; beğenilen ve aynı zamanda çokça eleştirilen FPS serisi için yaptığı hazırlıklara, ne gibi yenilikler ekleyecek?

Call of Duty: Black Ops 4

Activision, Call of Duty: Black Ops 4 oyuncularını memnun edecek gibi

Activision cephesinde; son yıllarda neredeyse her sene aldıkları, hikaye modunun başarısızlığından kaynaklanan eleştirilerin bu sene olmayacağını bilmelerinin verdiği bir rahatlığın bulunduğunu tahmin edebiliriz. Çoklu oyuncu modlarına odaklanan ekip; hayranlarını da bu yönde memnun etme çabasına girecek gibi görülüyor. Edinilen yeni bilgilere göre, önceki senelerde ücretli olarak yayımlanan içerik paketlerinden ve ücretsiz içeriklerin azlığından yakınan oyuncular için de bazı ikramlarda bulunulacak gibi duruyorlar. Şöyle ki, aşağıdan izleyeceğiniz videoda da belirtildiği üzere; serinin eski oyunlarına nazaran çok daha fazla ücretsiz içerik, Call of Duty: Black Ops IIII oyununa eklenecek. Yani atılan her adım, gelen her yeni harita veya benzeri içerikler için ücret talep edilmeden, desteklenme politikası izlenecek.

Öğrenilen bir başka yeni detayın da; oyunun çıkışıyla birlikte, oyundaki bazı özel yetenekli karakterlere doğrudan erişilebileceği olduğunu belirtelim. Yani ek ödeme veya başarı kazanımları olmadan, oyunda kullanılacak bazı özel yetenekli karakterler seçilebilir olacak. Öte yandan yine Call of Duty: Black Ops 4 oyununun çıkışından itibaren; Activision tarafından, oyuna dair özel etkinliklerin düzenleneceğini söyleyelim. Bunların çok özel ve farklı olmayacağını, daha öncesinde Call of Duty: WWII ve Call of Duty: Modern Warfare Remastered oyunlarında yapılana benzer biçimde düzenleneceğini ekleyelim.

Ayrıca; oyunu satın alan oyuncuların, Black Ops Pass eklenti paketine dahil olan bazı haritaları ücretsiz olarak oynayabilecekleri bilgisinin bulunduğunu da belirtelim. Bu içerikle, en çok sevilen Call of Duty: Black Ops serisi çoklu oyuncu haritaları, serinin son oyununu için yeniden oyunculara sunulacağını hatırlatalım. Call of Duty: Black Ops IIII oyunu; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 12 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.