Bünyesinde pek çok sürprizleri barındıracağı beklenen E3 2018 sırasındaki Xbox sunumunun ne kadar süreceği, en yetkili kişi tarafından açıklandı. Hayranlarıyla bir hayli sıkı fıkı olan, çoğunlukla da sorulan sorulara samimiyetle yanıtlar veren Xbox başkanı Phil Spencer, hazırladıkları sunumun yaklaşık olarak 100 dakika kadar süreceğini bildirdi. Alışılageldik bir biçimde, kendisine Twitter üzerinden yöneltilen bir soruya yanıt veren Phil Spencer sayesinde, merakla beklenilen sunumun süresi öğrenilmiş oldu. Tabii bu açıklamayla birlikte, bazı tartışma konularının da ortaya çıktığını belirtelim.

Xbox başkanı, E3 2018 sunumunun süresini açıkladı

Xbox sunumunun son hali 100 dakika olacak

E3 2018 sırasındaki Xbox sunumunun, uzun süredir dillendirildiğini biliyoruz. Sunumun büyük sürprizler barındıracağı, hayranların ve tüm video oyunları sevenlerinin ilgisini çekeceği, yetkili kişilerce, defalarca açıklanıp durdu. Bu yetkili kişilerin başında da, neredeyse verdiği her yanıtla gündem olma özelliği gösteren Phil Spencer bulunuyordu. Deneyimli yönetici; yine kendisine konuyla ilgili yöneltilen bir soruya duyarsız kalmayıp, Twitter üzerinden, Xbox markasının E3 2018 konferansının 100 dakika kadar olacağını bildirdi. Merak eden okurlarımız, haber yazımızın hemen alt kısmından bu Twitter paylaşımını görebilirler.

Tabii bu açıklamaya bazı itirazların geldiğini de belirtmeden geçmeyelim. İki farklı kaynakta, sunumun farklı zaman aralığında geçeceğinin söylenmesi, bu tartışmaların başında yer alıyor. Bir kaynakta 45 dakika olarak lanse edilen sunumun, başka bir kaynakta 2 saat olarak gösterildiğini unutmadan ekleyelim. Bu sunum için düşünülen zaman miktarlarının, Twitch platformundaki canlı yayın süresi olarak bildirildiğini de ekleyelim. Bir diğer tartışma konusu da bahsedilen sürenin ne kadarının sahne performansı, ne kadarının yayın başlangıcı olarak yapılacak olmasıydı. Neyse ki artık çok kısa bir süre sonra, yanıtları alabileceğiz.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster