Xbox ve Bethesda tarafından E3 2021 sırasında gösterilebilecek oyunlar sızdırıldı

Starfield ve Halo Infinite oyunları yıldız olacak ama Forza Horizon ve Avowed taraflarından da önemli sürprizler görebiliriz.

Daha önce Microsoft ve Xbox taraflarından bolca doğru bilgi sızdırmış olan Windows Central, şimdi de E3 2021 hakkında bir rapor yayımladı. Bu raporda, Xbox ve Bethesda tarafından gerçekleştirilecek olan sunumlar sırasında gösterilecek video oyunları hakkında raporlar, tahminler ve ümitler bulunuyordu. Bizler tabii ki tahminlere ve ümitlere bu haberimizde yer vermeyeceğiz; direkt olarak Windows Central tarafından yayımlanan sızıntı seviyesindeki raporlara göz atacağız. Bu arada, E3 2021 sırasındaki sürprizleri önceden bilmek istemiyorsanız, bu haberimizi okumamanızı öneriyoruz; tüm bu bilgilerin doğru çıkma olasılığı oldukça yüksek.

Xbox ve Bethesda

Windows Central tarafından yapılan paylaşımlara göre Bethesda tarafının sunumunun yıldızı Starfield olacak. Bunun yanında, Arkane Studios cephesi de vampir temalı sürükleyici simülasyon oyunu gösterecek. Bu oyunun kod adı Omen ve Windows Central, oyunun aslında vampir güçleri kullanmanıza izin veren, Dishonored benzeri bir ürün olabileceğini de tahmin ediyor. Aynı zamanda, Machine Games cephesinin de yeni bir Wolfenstein oyunu geliştirdiği düşünülüyor ama bu stüdyo aynı zamanda Bethesda ve Disney ile Indiana Jones oyunu üzerinde çalışıyor. Yani, Wolfenstein serisinin yeni oyunu için E3 2021, henüz erken olabilir. Bunun haricinde, Tango Gameworks ve ID Software stüdyolarının etkinlikte yeni duyurularla yer almayacak olması söyleniyor.

Xbox markasının sunumunun yıldızı ise Halo Infinite olacak. Yalnız, sunum sırasında muhtemelen bu oyunun hikaye moduna değil, çoklu oyuncu moduna odaklanılacak. Hatta bu oyunun şovu kapatma ihtimali bile bulunuyor. Yani, Halo Infinite aslında final oyun olarak da gösterilebilir. Eminiz ki bu noktada oyuncular, Halo Infinite yerine sürpriz bir oyun görmeyi tercih edecektir. Etkinlik sırasında aynı zamanda yeni Psychonauts ve Forza Horizon oyunlarının gösterileceği de belirtiliyor. Hatta, beşinci Forza Horizon oyununun Meksika içerisinde geçeceği ve bu sene içerisinde piyasaya sürüleceği de söyleniyor. Xbox Series X/S için bir teknik gösteri olabilecek yeni Forza Horizon oyunu haricinde Microsoft Flight Simulator ve Sea of Thieves de etkinlikte yer alabilir.

Malum, Microsoft Flight Simulator oyununun Xbox Series X/S sürümü bekleniyor. Muhtemelen bu sürüm için yeni bir tanıtım veya oynanış videosu yayımlanacaktır. Sea of Thieves için de gelecek içerikler gösterilecektir. Aynı zamanda Age of Empires IV oyununun da etkinlikte yer alabileceği belirtiliyor. Bunlara karşılık Windows Central; yeni Perfect Dark oyunu, yeni Fable oyunu, üçüncü State of Decay oyunu ve Senua’s Saga: Hellblade II oyununun E3 2021 etkinliğinde yer almayacağını söylüyor. Buna karşılık, geçen sene Avowed ile oyuncuları etkilemiş olan Obsidian Entertainment, aynı oyun ve Grounded ile bu etkinlikte tekrardan yer alabilir. The Outer Worlds için bir devam oyunu da duyurulabilir. Yani, Obsidian Entertainment aslında büyük bir şov yapabilir.

Tüm bunların haricinde, Microsoft şirketinin sürpriz olarak gösterebileceği Project Typhoon ve Project Dragon oyunları da var. Project Typhoon, AAA seviyesinde açık dünya temelli bir aksiyon oyunu olacaktı ve Microsoft şirketinin partner stüdyolarından biri tarafından geliştiriliyordu. Project Dragon ise IO Interactive tarafından geliştirilen, ejderhalı bir oyun olacaktı. Project Typhoon oyununun E3 2021 sırasında gösterilme şansı var ama bu oyun 2021 yerine 2022 senesini hedefliyor olabilir. Project Dragon ise 2022, 2023 veya daha ilerisini hedeflediği için bu etkinlikte yer almayabilir. Tabii son olarak Battlefield gibi üçüncü parti oyunlar gösterilebilir ve Xbox Game Pass sistemine gelecek olan yeni video oyunları da etkinlik sırasında açıklanabilir.