Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

IO Interactive, Xbox için ejderha temalı bir oyun geliştiriyor olabilir

Hitman serisinin geliştiricilerinin üçüncü ve gizli olan projesi ortaya çıktı.

IO Interactive ekibinin şu anda aktif olan birkaç projesinin olduğunu biliyorduk. Bunlardan bir tanesi Hitman 3 oyununu desteklemekti. İkinci proje ise Project OO7 olarak duyurulmuştu, tahmin edebileceğiniz gibi James Bond temalı bir oyun geliyordu. IO Interactive, Barselona içerisinde yeni stüdyosunu açtığı zaman bir projelerinin daha olduğunu söylemişti. Bu proje, henüz duyurulmamış ve yeni bir markaya aitti. Şimdi ise Windows Central ve Eurogamer tarafından yayımlanan iki rapora göre bahsi geçen proje, Xbox için geliştirilen, ejderhalı ve AAA seviyesinde bir video oyunu olacak.

IO Interactive, Xbox için ejderha temalı bir oyun geliştiriyor olabilir

IO Interactive ekibinin bu oyunu için daha çok erken

Windows Central tarafından yayımlanan rapora göre bahsi geçen video oyunu, Barselona içerisindeki stüdyonun kıdemli çalışanları tarafından yönetiliyor. Ayrıca oyunun geliştirilme sürecinin de henüz çok başında stüdyo. Hatta bu tarafın söylediğine göre oyun o kadar erken bir süreçte ki iptal bile edilebilir. Eğer proje iptal edilmezse, Xbox için geliştirilen, fantastik bir dünyada geçen, ejderhalı bir oyun göreceğiz. IO Interactive tarafının iş ilanlarına bakacak olursak, çoklu oyunculu bir projenin de geliştirilmekte olduğunu görebiliyoruz. Henüz net bir bilgi yok ama bu proje ile bahsedilen fantastik oyun, aynı olabilir.

AAA seviyesinde olduğu görünen, çoklu oyunculu bir temele sahip olan, ejderhalı bu video oyunu, Windows Central tarafının söylediğine göre birbirine bağlı dünyalara sahip olan bir rol yapma oyunu olacak. Tamamen yeni bir evrende yer almaya hazırlanan bu oyun, ejderhalara da önem verecek gibi görünüyor. Eurogamer ise oyunun Orta Çağ temasına sahip olan bir dünyada geçeceğini, farklı ejderhalara sahip olacağını ve ne yazık ki geliştirilme sürecinin önünde daha senelerin bulunduğunu belirtiyor. Xbox için geliştirilen bu oyun, Microsoft ile yapılan bir anlaşma dahilinde olacaktır ve sadece PC ile Xbox konsolları için piyasaya sürülebilir.

Microsoft ve Xbox markalarının rol yapma temelli video oyunlarına çok önem verdiğini söyleyebiliriz. Hatta, şöyle bir geçmişe de bakacak olursanız, şu anda bu markaların çatısı altında geliştirilen 8 farklı rol yapma oyunu var gibi görünüyor: Starfield, The Elder Scrolls VI, Fable, Avowed, inXile Entertainment tarafının AAA seviyesindeki rol yapma oyunu, IO Interactive tarafının AAA seviyesindeki rol yapma oyunu, Obsidian Entertainment tarafının muhtemelen The Outer Worlds için devam oyunu olarak geliştirdiği rol yapma oyunu ve Josh Sawyer tarafından geliştirilen diğer ufak rol yapma oyunu.