Microsoft, Starfield oyununun 2021’de PC ve Xbox için çıkmasını istiyor olabilir

Söylentilere göre Starfield oyununun geliştirilme süreci bitti, şu anda sadece hatalar gideriliyor ve cilalama yapılıyor.

ZeniMax Media şirketini milyarlarca dolar karşısında satın almış olan Microsoft, Starfield gibi merakla beklenen bir video oyununa da otomatik olarak sahip olmuş oldu. Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre Microsoft, bahsi geçen bu video oyununun tamamen Xbox markasına özel olmasını istiyor. Yani, özetle oyunun sadece PC ve Xbox platformları için piyasaya sürülmesi için elinden geleni yapıyor; işin içinden PlayStation tarafını çıkartmaya çalışıyor. Yalnız, Microsoft şirketinin çabaladığı tek şey bu da değil; söylentilerin devamına göre bu dev şirket, oyunun 2021 senesinde piyasaya sürülmesi için de ciddi bir şekilde çabalıyor.

Starfield

Starfield, şu anda hata düzeltme evresinde olabilir

Söylentilerin devamına göre Starfield oyunu şu anda hata düzeltme evresinde. Yani, oyunun geliştirilme süreci bitti ve sadece hata düzeltmeyle birlikte cilalama çalışmaları yapılıyor. Benzer cümleler daha önce daha güvenilir bir isim olan Jeff Grubb tarafından da kurulmuştu ama yine de bu konuda yorum yapabilmek oldukça zor. Bethesda ve tabii ki Microsoft, bahsi geçen bu yapıtı 2021 senesinde piyasaya sürebilir. Hatta bu konu hakkında telif hakkı rezervasyonu üzerinden bazı gelişmeler de yaşanmıştı ama yine de hiçbir oyunun aceleyle piyasaya sürülmesini tercih etmeyiz. Eğer geliştiriciler, 2022 senesini hedefliyorsa, hedef değiştirilmemeli.

Tüm bunların haricinde, Microsoft tarafından Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının stok durumu hakkında resmi açıklamalar da geldi. Şirketin söylediğine göre bahsi geçen yeni nesil konsolların stok problemleri, en azından Haziran 2021 dönemine kadar devam edecek. Yine de Microsoft, yeni nesil konsollara ciddi anlamda bir isteğin olduğunu ve bunu karşılamanın çok zor olacağını belirtiyor. Özellikle de konsolların üretiminde kullanılan parçalarda bile stok problemlerinin olduğunu göz önünde bulundurursak, Microsoft tarafı 2021 senesinin tamamını bile problemli bir şekilde geçirebilir diye tahmin ediyoruz.

Haberimizi sonlandırmadan önce Microsoft Flight Simulator oyununa da yeni bir içeriğin geldiğini duyurabiliriz. Asobo Studio ve Xbox Game Studios tarafından geliştirilen bu ultra hafif uçak, Top Rudder Solo 103 adına sahip ve özellikle de kısa mesafeli uçuşlarda, manzara izlemek isteyen oyuncular için en iyi tercih olacak gibi görünüyor. Yalnız bu uçağın ücretsiz olmadığını, oyunun resmi mağazasından 10 Dolar karşılığında satın alınabileceğini belirtmek istiyoruz. Microsoft, daha önce bu oyuna ücretli içeriklerin gelebileceğini söylemişti ve şimdi de Top Rudder Solo 103, o içeriklerden bir tanesi gibi görünüyor.