Avowed hakkındaki ilk söylentiler ortaya çıktı

Dev gibi bir açık dünya, mikro fizik sistemlerine sahip olan akarsular, gerçek zamanlı hava şartları ve çok daha fazlası Avowed oyununda olabilir.

Rol yapma oyunu türündeki yapıtları ile dikkatleri senelerdir üzerine çeken Obsidian Entertainment, Xbox Games Showcase 2020 sırasında aynı türdeki yeni oyununu duyurmuştu. Avowed isimli bu oyun, çok geçmeden ilk söylentilerine de kavuştu. Bu söylentiler, ResetEra isimli internet sitesinin bir üyesi olan sponger tarafından ortaya atıldı. Kendisi ne yazık ki pek de güvenilebilir bir isim değil. Bu sebepten ötürü de hemen aşağıdan size aktaracağımız söylentileri çok ciddiye almamanızı öneriyoruz. Yine de bu oyun hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz için en azından ilgi çekici söylentiler okumak, biraz eğlenceli olacaktır.

Avowed

Avowed, açık dünyası ile dikkatleri çekecek

Ortaya çıkan söylentilere göre Avowed, tamamen açık bir dünyaya sahip olacak. Bu açık dünya, oyunun genelde karşılaştırıldığı The Elder Scrolls V: Skyrim oyunundaki dünyadan daha büyük olacak. Aynı zamanda bu büyüklük, farklı bir anlamda da oyuncuların karşısına çıkacak. Yani, sadece büyük ama içi boş, dümdüz bir dünya görmeyeceğiz. Bu yeni oyundaki açık dünya hem yoğun, hem de kontrastlı bir yapıya sahip olacak. Bu oyundaki dünyanın adı Eora olacak ve bizler de bir oyuncu olarak The Living Lands bölgesinde olacağız. En azından The Living Lands, oyunun başladığı bölge olacak. Farklı bölgeler de olacak mı, bilemiyoruz.

Söylentilerin devamına göre Eora, reaktif bir dünya olacak. Obsidian Entertainment, bu konuya çok önem verecek ve oyuncuların karşısına bununla alakalı olarak yeni nesil kalitedeki yapay zeka sistemleri, büyüler ile birlikte çalışacak olan çok kaliteli bir fizik teknolojisi ve yine yeni nesil kalitesinde bir ışıklandırma sistemi çıkacak. Bahsi geçen bu dünyanın içerisinde gerçek zamanlı hava durumu sistemi olacak ve bu hava durumlarından sis de oldukça önemli bir yapıda yer alacak. Ayrıca, oyundaki akarsular bile kendilerine ait mikro fizik sistemlerine sahip olacak. Bunların tamamı, oynanış ile de alakalı olacak.

Avowed, oldukça detaylı ve derin bir karakter oluşturma sistemi ile oyuncuları karşılayacak. Bunun ardından da PC için aynı detay ve derinlik seviyesinde bir mod sistemi sunulacak. Aynı zamanda bu oyunun içerisinde bizimle birlikte maceraya katılabilecek olan yardımcı karakterler olacak ve bu yardımcı karakter sistemi, The Outer Worlds oyunundaki gibi olmayacak. Aynı zamanda oyuncuların karşısına bölüm sonu canavarları da çıkacak. Bunlardan bazıları da çok ama çok ama çok büyük olacak. Bununla birlikte, tanrılar da oyun içerisinde önemli bir yapıda yer alacak. İkonik binalara ve diğer yapılara da önem verilecek.

ResetEra üzerinden ilk olarak ortaya çıkan bu söylentilere göre Avowed oyununda iki farklı büyük şehir yer alacak. Bunların haricinde daha küçük şehirler de oyunda yer alacak ama odak noktasında daha çok doğa yer alacak. Akarsular, ormanlar, dağlar, ıssız alanlar, denizler ve çok daha fazlası oyunda büyük bir yer kaplayacak; oyuncular aynı zamanda yüzebilecek. Tüm bunların haricinde oyuncuların karşısına dinamik bir diyalog sistemi çıkacak ve oyuncular, oyundaki herkesi öldürebilme özgürlüğüne sahip olacak.

Bu oyun için 2023 senesi hedefleniyor

31 aydır geliştirilme sürecinde olduğu söylenen bu oyun, 100 kişi tarafından geliştiriliyor gibi görünüyor. Yine de takımın zamanla genişletileceği belirtiliyor. Halihazırda tam geliştirilme sürecinin başladığı bu video oyunu, 2022 senesinin sonunu veya 2023 senesinin başını hedefliyor gibi görünüyor. İşte tam olarak bu sebepten ötürü de söylenen neredeyse tüm bilgilerin değişme olasılığı bulunuyor. Geliştirici ekip, bazı noktalara daha da fazla önem vermek isteyebilir. Bazı noktalar ise daha kolay yollarla aşılabilir. Bu sebepten ötürü oyunun neye benzeyeceğini hala net olarak kestirebilmek mümkün değil gibi görünüyor efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x