Halo Infinite; dinamik hava durumu, gece-gündüz döngüsü ve dahası ile gelecek

Halo Infinite hakkında istemediğiniz kadar yeni bilginin sahibi olduk.

Halo Infinite hakkında oldukça uzun bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportaj sırasında ise tahmin edebileceğiniz gibi oyun hakkında yepyeni bilgilerin sahibi olmayı başardık. Mesela, oyunda keşfin oldukça özgürleştirilmiş bir şekilde sunulacağı açıklandı. Oyuncular, imkan verildiği andan itibaren oyunun dünyasını diledikleri gibi keşfedebilecekler, hemen görevlere odaklanmak zorunda kalmayacaklar. Ayrıca oyunda bir gece-gündüz döngüsü de olacak ve bu döngü, oyunu etkileyecek. Mesela, gece vaktinde düşmanlar uyuyor olabilecek ama aynı zamanda spot ışıkları da çalışacağı için fark edilmeniz daha kolay olabilecek.

Halo Infinite

Halo Infinite, hava durumu konusunda da kendisini bir adım ileriye atacak

Halo Infinite gibi yeni nesil bir oyuna sadece gece-gündüz yetmeyecektir. Bir de dinamik hava durumu olması gerekiyor. Geliştirici ekibin söylediğine göre dinamik hava koşulları, oyun tarafından desteklenecek ve hatta oyunda rüzgar ve sis sistemleri de yer alacak. Bunun üzerine, oyunun çıkışında yer almayabilir ama genel anlamda fırtınalar ve kar fırtınaları da daha sonradan oyuna eklenebilir. Ayrıca oyuncular, bu oyunda aynı anda iki silah elinde tutamayacak. Yani, iki farklı tabanca ile aynı anda ateş edemeyeceksiniz. Oyunun vahşi yaşamı da pek vahşi olmayacak; en azından oyuncuya saldıran hayvanlar yer almayacak.

Halo Infinite oyununda elit karakterler de bulunacak ama bunlar, oyuncular tarafından kontrol edilmeyecek. Ayrıca, oyundaki silahları da geliştirebilmek mümkün olmayacak. Buna karşılık, oyuncular kendi ekipmanlarını sadece hikaye modunda geliştirebilecek. Tüm bunların haricinde, daha önce tahmin edildiği gibi bu oyunun biyomu Pasifik Kuzeybatısı olacak ama yine de kendi içerisinde farklı alternatif biyomlar da bulunacak. Ayrıca oyundaki sinematik sahneler de oynanış anları ile oyuncuya fark ettirmeden değişecek; gece-gündüz döngülerinden ve kullandığınız silahlardan etkilenebilecek. Yani, sinematik anlarda kendi karakterleriniz, özelleştirdiğiniz gibi görünecek.

Halo Infinite oyununda rastgele olaylar da yaşanacak ve bu olaylar, tamamen ne yaptığınıza bağlı olarak gelişecek. Mesela, uçuyorsanız, ona göre bir olay göreceksiniz. Bu olaylar, oyunculara eğlence ve içerik sunmayı hedefleyecek; zorluk değil. Ayrıca oyuncular, dünyanın ucundan bazı şeyleri düşürebilecek. Malum, bu video oyunu Zeta Halo içerisinde geçiyor olacak. Bu video oyunu, aynı zamanda oyuncuların yaptığı seçimlere de saygı gösterecek ve oyun da bu seçimlere göre şekillenecek. Son olarak, geliştirici ekibin bu oyunun ertelenmesinden ve daha fazla zamana sahip olduklarından memnuniyet hissettikleri de açıklandı.