Visceral Games eşliğinde, Amy Hennig öncülüğünde, EA çatısı altında bir Star Wars oyunu geliştiriliyordu. Bu oyunun aksiyon-macera tipinde, tekli oyuncu temelli bir yapıt olması planlanıyordu. Hatta Visceral Games bu yönde oyunu geliştiriyordu ama EA bundan memnun olmadı ve oyunun el değiştirmesini sağladı. Üzerine Visceral Games stüdyosunu kapattı ve Amy Hennig de EA şirketinden ayrıldı. Şimdi ise bu projede yer alan EA Motive ekibinden Jade Raymond, bu el değiştiren oyun hakkında konuştu ve olumlu mesajlar verdi.

Star Wars

EA, bu Star Wars oyunu ile nasıl bir iş çıkartacak acaba?

Jade Raymond tarafından gelen bazı açıklamalara göre şu an EA Vancouver ve EA Motive tarafından geliştirilen bu video oyunu, Visceral Games ekibinin izlerini taşımaya devam edecek. Jade Raymond isminin söylediğine göre, Visceral Games ekibinin oyuna kattığı tüm olumlu yönleri koruyacak ve o şekilde oyunu geliştirmeye devam edecek.

Jade Raymond bu konuda, “Şu an elimizde 3 TB boyutunda konsept tasarımlar var. Hepsi de birbirinden güzel. Oyunun el değiştirmesini sağlarken amacımız, Visceral Games ekibinin oyuna kattığı tüm güzel şeyleri koruyabilmek idi. Visceral Games gerçekten başarılı ögeler ve havalı gözüken karakterler oluşturmuş. Amacımız, bu güzel şeyleri kullandığımızdan emin olmak.” dedi.

Jade Raymond tarafından yapılan açıklamalar, “Project Ragtag zaten EA Vancouver ekibinden alınan yardımlar ile geliştiriliyordu. Bu yüzden şu anki çekirdek takımımız gerçekten çok güçlü. Şu an ekibimizde eski Skate ve Need for Speed geliştiricileri bile bulunuyor. Sleeping Dogs projesinden bile insanlar var. Daha önce yeni bir açık dünya üzerinde çalışmış insanlar var. Ekibimiz şu an çok çeşitli bir yapıya sahip.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster