Respawn Entertainment ekibinin uzun süredir bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını biliyorduk ve şimdi de o oyun, EA Play 2018 sırasında Star Wars: Jedi Fallen Order adı altında duyuruldu. Daha önce Titanfall ve Titanfall 2 oyunları üzerinde çalışmış olan stüdyo tarafından duyurulan bu video oyunu, Stig Asmussen tarafından yönetiliyor ve aksiyon-macera türünde bir video oyunu olmaya hazırlanıyor.

Star Wars: Jedi Fallen Order

Star Wars: Jedi Fallen Order, şimdiden oyuncuları heyecanlandırdı

Yapılan açıklamalara göre dediğimiz gibi oyunun adı Star Wars: Jedi Fallen Order olacak ve oyunun adından da anlayabileceğiniz gibi oyunda bir Jedi’ı kontrol edeceğiz. Yapılan açıklamalara göre bu video oyunu, Star Wars evrenindeki üçüncü film ile dördüncü film arasında geçecek. Jedi’lar için karanlık bir zamanı oyunculara gösterecek olan bu video oyunu, yapılan açıklamalara göre 2019 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürülecek. Ne yazık ki oyun hakkında daha fazla bilgimiz de bulunmuyor. Son olarak belirtelim, oyunu E3 2018 sırasında ne yazık ki göremeyeceğiz. Star Wars: Jedi Fallen Order ekibinin dediğine göre oyunu önümüzdeki sene göreceğiz.

EA, Respawn Entertainment ve Lucasfilm ekibi tarafından oluşturulan bir iş birliğinde geliştirilen video oyunu; ilk bahsedildiği zaman bir TPS olarak karşımıza çıkmıştı. Bugün ise yayımlanan görüntüler ve verilen bilgiler ile oyunun TPS olarak kaldığını öğrendik. Respawn Entertainment ayrıca bu oyunu, Titanfall serisi kadar önemseyeceklerini ve yine aynı seri kadar kaliteli yapacaklarını belirtmişti. Yine yayımlanan görüntülerden, ekibin sözünde durduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.