2013-2015 senelerinden beri bir Star Wars oyunu üzerinde çalışan Visceral Games, bu video oyununu senaryo temelli bir deneyim olarak geliştirmeyi amaçlıyordu. EA ise oyunun bu şekilde geliştirilmesinden rahatsızdı ve geçtiğimiz senelerde bu işe bir nokta konulmuştu. EA, Star Wars oyununu Kanada’daki stüdyolarına aktardı ve Visceral Games stüdyosunu da tamamen kapattı. İşte bugün de Kanada stüdyosu tarafından geliştirilmeye devam edilen bu oyunun ilk resmi bilgisini aldık.

Star Wars

EA yine bildiğini okuyacak ve çevrim içi bir Star Wars deneyimi sunacak

Bahsetmiş olduğumuz resmi bilgileri, bir iş ilanı sayesinde öğreniyoruz. Bu iş ilanına göre bahsettiğimiz Kanada stüdyosu, ekiplerine bir baş çevrim içi tasarımcısı arıyor. Yani, bu iş ilanına göre geliştirilen AAA seviyesindeki Star Wars oyunu, eski Visceral Games ekibinin planladığı gibi bir senaryo deneyimi oyunculara yaşatmayacaktır.

İş ilanına göre geliştirilen bu video oyunu da bir çevrim içi servis olacak. Yani yine orijinal ekibin düşündüğü gibi geleneksel bir video oyunu göremeyeceğiz. Ayrıca oyunda çevrim içi oyun modları ve bazı sosyal ögeler de bulunacak gibi görünüyor. Sosyal ögelerden kasıt ise basit bir eşli oyuncu modundan, HUB bölümlerine kadar çeşitlendirilebilir.

Bahsetmiş olduğumuz iş ilanından alınan en önemli bilgi ise, geliştirilmekte olan bu video oyununun çevrim içi modu ile tekli oyuncu modunun birleşik olacağı. Yani, muhtemelen Destiny oyununun senaryo moduna benzer bir şekilde tasarlanmış bir mod göreceğiz bu oyun içerisinde de. Son olarak bu iş ilanında, oyun içerisinde çevrim içi bir para biriminin ve bir ekonominin de olacağı belirtiliyor.

EA ekibinin yayımlamış olduğu iş ilanının devamında, bahsettiğimiz pozisyon için gerekli olan özellikler belirtiliyor ve bu özelliklerde de genel olarak kişinin çevrim içi temelli video oyunlarında deneyimlenmiş olması isteniyor. Anlaşılan o ki, EA bildiğini okuyacak ve yine oyunculara çevrim içi bir servis sunacak. Tabii Star Wars Battlefront serisinin adı artık kirlendi. Yeni bir kurban gerekiyor şirket için.