Yılan hikayesine dönen Star War Battlefront II ile mikro ödeme konusu yeni bir boyuta taşınıyor. Aslında bir anlamda çözüme kavuşuyor da diyebiliriz. En başında yapılması gereken, nihayet gerçekleşiyor ve mikro ödemelere bir düzen geliyor. Yakın zamanda yayımlanacak olan güncellemeden sonra oyuna yeniden mikro ödemeler eklenecek ama oyuncuları sinirlendirecek düzeyde olmayacak. Ayrıca Night on Endor ismi verilen bu güncelleme, oyuna bazı sürpriz yenilikler de getiriyor. Mikro ödeme konusunda Star Wars Battlefront 2 oyununun nasıl bir yol izleyeceği ve güncellemeyle gelecek olan sürprizleri, haberimizin devamında sizler için aktaracağız.

Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 sonunda normal mikro ödeme içeriklerine kavuşuyor

Öncelikle Star Wars Battlefront II için mikro ödemelerin, yalnızca kozmetik içerikler için geleceğini belirtelim. Gerçek para ile oyun içinde kullanılan kristaller satın alınabilecek, kristallerle de yalnızca görünüş ögelerine ulaşılabilecek. Silah ve yıldız kartları bu yöntemle satın alınamayacak. Yani Star Wars Battlefront 2 için gerçek para kullanmak isteyen kullanıcılar, oyundaki rekabetçi modlarda üstünlük kuramayacaklar. Böylelikle, öde ve kazan mantığından uzaklaşırken, bir yolu bulunarak mikro ödeme içerikleri, yeniden oyunda dahil edilmiş oluyor.

Gelecek güncellemenin; mikro ödemeleri yeniden aktif edeceği bilgisiyle birlikte, bazı sürpriz yenilikleri de içereceğini belirtmiştik. Bunlardan bir tanesi biraz mikro ödeme ile alınabileceklerle alakalı. İçlerinde Endor Leia ve Endor Han’ın da olduğu, 50’den fazla ögenin bulunacağı yeni kozmetik ögeler oyuna ekleniyor. Bu içerikleri dileyen oyuncular, gerçek para ödeyerek alabilir ve çevrim içi müsabakalara görüntüleriyle farklılık katabilirler. Tabii bu görüntü değişikliklerinin, oyuncuyu daha güçlü yapmayacağını söylememize gerek yoktur herhalde.

Öte yandan Night on Endor güncellemesiyle ilgili bir sürpriz de sevimli karakterlerden olan Ewoklarla ilgili. Oyuna Ewok temelli, eğlenceli bir yan mod eklenecek. Toplu halde gelen Ewoklarla girişilecek mücadeleleri konu alan mod, oyundan sıkılan oyuncular için bir alternatif olabilir. Star Wars Battlefront 2 için hazırlanan son güncellemenin 18 Nisan 2018 tarihinde yayımlanacağını belirtelim. Bu güncelleme PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için, aynı gün içerisinde yayımlanmış olacak, farklı bir tarih bulunmuyor. Çıkışının üstünden bir hayli zaman geçmesine rağmen yapılan düzeltmeler ve iyileştirmelerle bakalım Star Wars Battlefront II, kaçırdığı treni yakalayabilecek mi?

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster