Ubisoft, birkaç gün önce yaptığı bir açıklama ile For Honor oyuncularını oldukça şaşırtmıştı. Çünkü bu açıklamaya göre oyunun içerisinden 600 adet kozmetik öge kaldırılacaktı, bu kozmetik ögeler gelecekte oyuna rotasyonlu olarak eklenecekti. Oyuncuların, “Grind” temelli oynanıştan rahatsız olmasına bir cevaptı bu ama tabii ki yanlış bir cevaptı. Ubisoft, bu kararın yanlış olduğunu biraz geç anladı ama sonunda verilen bu karardan vazgeçildi.

For Honor

Peki, şimdi For Honor için nasıl bir adım atılacak?

Yapılan açıklamalara göre oyundan 600 adet kozmetik öge kaldırılmayacak ve oyunun içerisindeki yaz indirimi de 19 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek. Fakat bu değişiklik yerine ne geleceği şimdilik bilinmiyor ve ekibin planları suya düştüğü için, muhtemelen bir süre boyunca da yeni bir plan görmeyeceğiz.

Ubisoft ekibinin orijinal planı, birçok kozmetik ögeyi rotasyona koymaktı ve insanların satın alacağı ögeleri rotasyon ile yönlendirmek idi. Ayrıca bu şekilde oyundaki yüzlerce, belki binlerce kozmetik ögenin sayısı azalacaktı ve oyun temelde biraz daha rahatlayacaktı. Tabii bu rahatlık karşısında oyunculara daha az kozmetik sunulacaktı. Her ne kadar ortada bir rotasyon olsa da, hiçbir oyuncunun bir kozmetik için haftalarca bekleyeceğini biz pek sanmıyoruz.

Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce Ubisoft bu adımdan vazgeçerek iyi bir karar mı verdi? Yoksa kötü bir karar mıydı bu? Peki, bu karardan sonra oyuncuların karşısına nasıl bir sistem çıkabilir? Bir tahmininiz var mı? Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster