Tom Clancy’s Elite Squad oyunu çıktıktan 1 sene sonra kapanıyor

Ubisoft, Tom Clancy’s Elite Squad oyununun kapılarını kapatırken, gelecek oyunlar hakkında da konuştu.

Belki hatırlamıyor olabilirsiniz ama Ubisoft, 2020 senesi içerisinde Tom Clancy’s Elite Squad isimli bir mobil oyunu piyasaya sürmüştü. Bu oyunda, Tom Clancy’s evreninden karakterler toplanıyordu ve stratejik bir deneyim yaşatılıyordu. Oyunun içerisinde mikro ödeme için Gacha sistemleri de yer alıyordu. Çıkışından sonra birkaç kez tartışmalara yol açmış olan bu oyunun, şimdi ise kapatılacağı açıklandı. Ubisoft, Tom Clancy’s Elite Squad için bugün son güncellemeyi yayımlandı ve sunucuların da 4 Ekim 2021 tarihinde sonsuza dek kapatılacağı açıklandı. Oyunun kapatılma sebebi net olarak açıklanmadı ama geliştirilme sürecinin devam ettirilemediği belirtildi.

Elite Squad

Ubisoft, bir ücretsiz oyunu kapatırken, bir başka ücretsiz oyunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Malum, şirket daha geçtiğimiz günlerde Tom Clancy’s serisi için Call of Duty ve Overwatch karışımı bir deneyim duyurdu. Şirket, şu sıralar ücretsiz oyunlarla çok içli dışlı gibi görünse de yayımlanan yeni bir resmi rapora göre Ubisoft, yatırımlarının %80 kadarını ücretli, özel oyunlara yapıyor. Yani, Watch Dogs: Legion ve Far Cry 6 gibi ücretli oyunlara verilen önem henüz Ubisoft tarafından kesilmiyor. Bu konu daha önce de Ubisoft tarafında haber olmuştu; şirket artık ücretsiz oyunlara daha fazla önem vereceğini açıklamıştı.

Aslında, Ubisoft tarafının ücretsiz oyunların üzerine daha fazla gittiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Malum, Tom Clancy’s The Division Heartland ve Tom Clancy’s XDefiant oyunları ücretsiz olarak geliyor. Tom Clancy’s The Division Heartland oyununu henüz görmemiş olsak bile kendisi Battle Royale tarzına yakın olacak gibi duruyor. Tom Clancy’s XDefiant ise zaten daha önce de söylediğimiz gibi Call of Duty tarzında, hızlı bir aksiyon sunuyor. Gelecekte ise şirketin ücretsiz oyun konusunda Far Cry ve Assassin’s Creed gibi diğer büyük markalarını da keşfetmesini bizler bekliyoruz. Hatta, Assassin’s Creed Infinity üzerinden böyle bir plan bile kuruluyor olabilir.