Tom Clancy’s XDefiant, ücretsiz bir FPS oyunu olarak duyuruldu

Tom Clancy's evreninden birçok farklı oyun, Tom Clancy's XDefiant içerisinde buluşuyor.

Ubisoft şirketinin daha önce Tom Clancy’s markası altında yer alan evrenleri birleştirebilecek bir nişancı oyunu üzerinde çalıştığı sızdırılmıştı. Geçmiş bilgilere göre bu deneyim, Call of Duty ile Overwatch oyunlarının bir karışımı olacaktı. Şimdi ise o sızıntılar, Tom Clancy’s XDefiant oyununun resmi duyurusu ile birlikte doğrulanmış oldu. Evet, Ubisoft tarafı ücretsiz bir FPS oyunu üzerinde çalışıyor. Bu oyunun içerisinde yüksek hızlı aksiyon ve bolca kahraman yeteneği bulunacak gibi görünüyor. Eğer dilerseniz, oyunun duyurusunda kullanılan tanıtım videosunu hemen yukarıdan sizler de izleyebilirsiniz ve oyunu daha iyi görebilirsiniz.

Tom Clancy's XDefiant

Tom Clancy’s XDefiant, temelinde bir arena nişancısı oyunu olacak. Oyuncular, kendi ekipmanlarını özelleştirebilecek ve Tom Clancy’s evreninden gelen oyun markalarındaki karakterleri kullanabilecek. Bahsi geçen bu video oyunu için 5 Ağustos 2021 tarihinde bir test süreci de gerçekleştirilecek ama bu süreç PC üzerinden sadece Birleşik Devletler ve Kanada bölgeleri için aktif olacak. Bu sırada, oyuna gelen ilk tepkilerin pek olumlu olmadığını da belirtmek istiyoruz. Birçok oyuncu, bahsi geçen bu yapıtı kreatiflikten uzak, bir Call of Duty serisi kopyası gibi görüyor ve oyuncuların da haksız olmadığını belirtmek isteriz.

Yapılan açıklamalara göre Tom Clancy’s XDefiant; PC, PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S, Amazon Luna ve Google Stadia için çıkışını gerçekleştirecek. Bu oyun, çıkış yaptığı günden itibaren çapraz platform ve çapraz ilerleme desteklerine sahip olacak. Yani, oyuncular hem kayıt dosyalarını farklı platformlara kolayca taşıyabilecek, hem de farklı platformlardan gelen oyuncularla birlikte bu oyunu oynayabilecek. Oyuncular aynı zamanda karakterlerini kendi oyun tarzlarına uyacak şekilde kişiselleştirebilecek. Eşsiz özellikler, yetenekler, birincil silah, ikincil silah, eklentiler ve cihazlar gibi birçok kategori özelleştirilebilir olacak.

Rekabetçi çatışmalar da Tom Clancy’s XDefiant oyununda yer alacak. Oyun, Domination gibi çeşitli rekabetçi 6’ya 6 arena ve eskort gibi çizgisel içerikler sunacak. Oyunda aynı zamanda büyük bir harita havuzu yer alacak. Bu sayede oyuncular, sürekli olarak aynı içerikleri, aynı haritalarda oynamak zorunda kalmayacak. Son olarak, bu oyunda başlangıçta Wolves (Tom Clancy’s Ghost Recon), Echelon (Tom Clancy’s Splinter Cell) ve Outcasts ile Cleaners (Tom Clancy’s The Division) gibi ikonik konumlarda savaşan fraksiyonlar yer alacak. Oyun geliştikçe, Tom Clancy’s evreninden ilham alan başka karakterler eklenecek.