Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, çapraz platform desteği ile çıkacak

Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyununu oynayan kişileri de bazı hediyeler bekliyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six evreninde anlatılacak olan yeni hikaye, Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction ile sunulacak. Bu video oyunu, serinin bir önceki yapıtının tam tersi bir şekilde PvE ve eşli oyunculu temelli bir yapı sunacak. Konu, arkadaşlarla birlikte oyun oynamak olduğu zaman da oyuncuların arasındaki bariyerleri tek tek yıkmak gerekiyor. Ubisoft da tam olarak bunu yapacağını, yayımlanan yeni bir video ile duyurdu. Bu videoya göre bahsi geçen video oyununun içerisinde ilk günden itibaren çapraz platform ve çapraz ilerleme destekleri olacak. Oyuncular bu sayede hem birlikte oynayabilecek, hem de platformlar arasında geçiş yapabilecek.

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction oyununun çapraz platform desteği sayesinde her platformdan oyuncu, diğer her platformlardan gelen oyuncularla birlikte oyunu oynayabilecek. Yani; PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Amazon Luna ve Google Stadia platformları bir olacak. Çapraz ilerleme desteği sayesinde ise oyunculara tek bir ilerleme profili sunulacak. Bu sayede, PC üzerinden başladığınız oyunu PlayStation 5 konsolunda ilerletebileceksiniz, daha sonra Amazon Luna tarafına geçip, en sonda da Xbox Series X tarafına dönebileceksiniz. Tüm bu platform değişiklikleri, ilerlemelerinizi silmeyecek.

Bu arada, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununu oynayan oyunculara da bazı ödüller verilecek bu yeni yapıt aracılığı ile. Bu oyunculara hem Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, hem de Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunlarında geçerli olacak olan United Front paketi verilecek. Paketler, tek başına 20 USD değerinde. Yani, toplamda 40 USD değerinde bir ek paketin sahibi olabileceksiniz. Bu paketlerin içerisinde farklı operatörler için yeni görünümler ve diğer kozmetik ögeler yer alacak. Ayrıca, bu yeni video oyununun içerisinde oynanabilir olarak sunulan tüm operatörler, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununda da otomatik olarak açılacak.