Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, Ubisoft Forward 2021 sırasında gösterilecek

Ubisoft; Far Cry 6, Prince of Persia: The Sands of Time Remake ve Tom Clancy's The Division Heartland hakkında da konuştu.

İlk olarak karşımıza Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine olarak çıkan. Daha sonra da Tom Clancy’s Rainbow Six Parasite adı altında tekrar sızdırılan video oyunu, Ubisoft tarafından resmi ismine kavuşturuldu. Bu şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen video oyunu, Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction olarak geçecek ve E3 2021 ile Summer Game Fest 2021 dönemi içerisinde gerçekleştirilecek olan Ubisoft Forward 2021 etkinliği sırasında ilk kez gösterilecek. Bahsi geçen bu etkinlik, 12 Haziran 2021 tarihinde, Türkiye saati ile 22:00’da başlayacak. Eğer dilerseniz, bu video oyununun dünyası için yayımlanmış olan tanıtım videosunu hemen yukarıdan, geliştirici ekibin açıklama videosunu da bu bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

Rainbow Six Extraction

Ubisoft Forward 2021 ile alakalı olarak yapılan açıklamalar devam etti. Mesela, Tom Clancy’s The Division Heartland ve Tom Clancy’s The Division 2 oyunlarının bahsi geçen etkinlikte, herhangi bir şekilde yer almayacağı açıklandı. Malum, yeni duyurulan ücretsiz oyun için bir gösterim bekleniyordu. İkinci oyun ise bu sene içerisinde yeni içeriklerin geleceği biliniyor ama Ubisoft, iki oyunu da göstermeye hazır olmadıklarını belirtti. Aynı şekilde, Prince of Persia: The Sands of Time Remake oyunu da Ubisoft Forward 2021 etkinliğinde yer almayacak. Bunun sebebi de oyunun hazır olmaması ama bu gösterim eksikliğinin üzerine bir de bahsi geçen Prince of Persia: The Sands of Time Remake oyunu, 2022 senesine ertelendi. Böylece oyun, üçüncü ertelenmesini almış oldu.

Son olarak, Ubisoft şirketi Far Cry 6 oyunu hakkında da konuştu. Bu oyunun halihazırda Ubisoft Forward 2021 etkinliğinde yer alacağını biliyoruz. Şirket de zaten bu bilgiyi tekrarlamadı; oyunun içerisindeki sinematik sahneler ve ara sahnelerden bahsedildi. Ekibin söylediğine göre Far Cry 6 içerisindeki ara sahneler, üçüncü şahıs bakış açısına sahip olacak. Bu durum, Far Cry serisi için büyük bir değişiklik; normalde bu serideki oyunları tamamen birinci şahıs bakış açısından oynuyorduk. Ekip, bu değişikliğin çok olumlu bir etki bıraktığını, oyuncuların artık karakter özelleştirmelerini daha iyi görebileceklerini ve kendi karakterlerine daha kolay ısınabileceklerini söyledi. Ayrıca, oyunda bir kamp bölgesi olacak ve oyun, orada da üçüncü şahıs bakış açısını kullanacak.