REDegine ve CD Projekt RED sağ olsun, bundan tam 3 sene önce, 19 Mayıs 2015 tarihinde oyunculara benzersiz bir RYO deneyimi sunuldu. Bu deneyim adı tabii ki The Witcher 3: Wild Hunt idi. Bugün ise oyunun geliştirici ekibi, Twitter üzerinden yapılan bir açıklama ile bu yıl dönümünü kutladı. Bu paylaşımında oyunculara teşekkür eden ekip, bizce asıl teşekkürü hak eden taraf tabii ki.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, 3 sene içerisinde birçok başarı elde etti

19 Mayıs 2015 tarihinde çıkışını gerçekleştirilen bu video oyunu, Metacritic ve OpenCritic gibi platformlar üzerinde ortalama 90 ile 95 arasında inceleme puanlarına sahipti ve tahmin edebileceğiniz gibi de sayısız yılın oyunu ödülünü aldı. Tabii oyun çıkışını yapmadan önce de büyük bir başarı elde etmişti.

Örnek vermek gerekirse, The Witcher 3: Wild Hunt oyununun ön sipariş sayısı 1 buçuk milyon idi. Ayrıca oyun, daha çıkışını gerçekleştirmeden önce E3 2013 ve E3 2014 etkinliklerinde en iyi RYO ödülünü bile almayı başarmıştı. Bahsettiğimiz video oyunu için en önemli yılın oyunu ödülleri de The Game Awards, Game Developers Choice Award for Game of the Year ve Golden Joystick Award for Ultimate Game of the Year taraflarından gelmişti.

Öyle ki, Golden Joystick Award for Ultimate Game of the Year dahilinde oyun; Grand Theft Auto V, The Elder Scrolls V: Skyrim, Portal 2, Fallout 3 ve Call of Duty 4: Modern Warfare gibi zamanının klasik oyunları ile aynı kesede bulunmuştu. Game Developers Choice Award for Game of the Year ise bu oyunu The Last of Us ve Half-Life 2 gibi efsane oyunlar ile aynı keseye koymuştu. Son olarak The Game Awards da The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Overwatch gibi oyunlar ile aynı keseye koymuştu The Witcher 3: Wild Hunt oyununu.