Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi ne yazık ki ırkçılık. Bu soruna genelde sosyal medyalar üzerinde rastlıyoruz çünkü klavyesi olan herkes konuşuyor bu platformlarda. Geçtiğimiz günlerde ise ırkçılar tarafından The Witcher dizisinin yapımcısı hedef alındı. Bir Twitter kullanıcısı, yine aynı platform üzerinden bu dizinin yapımcısına ulaşarak, dizinin ekibinde kadınların, farklı ırktan insanların, farklı renkten insanların bulunduğunu ve bu yüzden The Witcher hikayesinin başarısız olacağını belirtti. Bu yorumlar da dizinin yapımcısını doğal olarak sinirlendirdi.

The Witcher 3: Wild Hunt

Bahsetmiş olduğumuz bu ırkçılığa, dizinin yapımcısı, “Netflix, transparanlıktan yana, bu yüzden gerçekleri söylüyorum: Yazarlarımızdan hiçbiri Nilfgaard, Cintra veya Kaer Morhen bölgelerine gitmedi. Yazarlarımızın hiçbiri büyücü veya cadı değil, hiçbiri canavar avlamadı ve hiçbiri kimseyi öldürmedi. Bildiğim kadarıyla tabii.” şeklinde cevap verdi. Bu açıklamalar biraz esprili bir dille yapılsa da, cevabın devamı daha ciddi oldu.

Netflix ile iş birliğinde üretilen The Witcher dizisinin yapımcısı, “Çünkü yazarlarımız, senaryolarını yazmak için ten renklerini, cinsiyetlerini veya doğdukları yerleri kullanmıyorlar. Çoğu zaman deneyimlerimize göre bile yazmıyoruz. Bizler sadece beynimizi ve kalbimizi kullanıyoruz. Bunlara sahibiz. Söz veriyorum.” şeklinde bitirdi yorumlarını.

The Witcher dizisindeki senaryonun nasıl yazıldığını da öğrendik

Bahsetmiş olduğumuz dizinin yapımcısı olan Lauren S. Hissrich, bahsetmiş olduğumuz tatsız konudan sonra senaryoların nasıl yazıldığına da değindi. Lauren S. Hissrich, “Öncelikle çalışma arkadaşlarımızdan biri, dizinin ilk sezonu hakkındaki önemli bilgileri, yerleri, terimleri, haritaları, dosyaları ve çok daha fazlasını yazar ekibi ile paylaşıyor. Yazarlarımız, kitapları okudu ama ekstra belgeler ile yazım sürecini hızlandırıyoruz. Yazacağımız şeyler hakkında konuşuyoruz ve notlar alıyoruz. Karakterleri teker teker özetliyoruz, kim olduklarını anlıyoruz. Her bölümü, sanki bağımsız bir bölümmüş gibi yazıyoruz.” dedi bu konuda da.

Etiketler: